Izraelskie siły powietrzne zaatakowały w niedzielę dwa miejsca w Gazie, podała armia, po tym, jak mieszkańcy Strefy Gazy starli się z siłami Izraela na granicy i wystrzelili balony zapalające w kierunku południa kraju – poinformował portal France24.

Jak poinformował portal France24, izraelskie siły powietrzne zaatakowały w niedzielę dwa miejsca w Gazie, podała armia, po tym, jak mieszkańcy Strefy Gazy starli się z siłami Izraela na granicy i wystrzelili balony zapalające w kierunku południa kraju

Izraelskie „odrzutowce myśliwskie uderzyły w kompleks wojskowy Hamasu używany do produkcji broni i szkolenia, a także w wejście do tunelu terrorystów sąsiadującego z Jabalią” – ogłosiła armia izraelska.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Uderzenia były odpowiedzią na wystrzelenie przez Hamas balonów zapalających na terytorium Izraela i gwałtowne zamieszki, które miały miejsce wczoraj”, napisano w oświadczeniu.

Armia powiedziała, że oba incydenty były „przykładami tego, jak Hamas nadal stosuje taktykę terroru i atakuje cywilów”. Nie było żadnych doniesień ze Strefy Gazy o jakichkolwiek ofiarach spowodowanych przez izraelskie strajki.

Jak informowaliśmy, jeden z przywódców Hamasu Musa Abu Marzouq spotkał się w piątek ze specjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji ds. Bliskiego Wschodu Michaiłem Bogdanowem.

Obaj urzędnicy spotkali się w siedzibie rosyjskiego MSZ w Moskwie i omówili kilka kwestii związanych z Bliskim Wschodem. Abu Marzouq napisał na Twitterze, że spotkał się z Bogdanowem i omówił „rozwój sprawy palestyńskiej”. Dyskutowali także o „prawie narodu palestyńskiego do oporu przed okupacją”. Podczas spotkania Bogdanow wyraził poparcie swojego kraju dla praw narodu palestyńskiego oraz opowiedział o wysiłkach swojego rządu na rzecz pomocy Palestyńczykom.

Hamas przyjął zaproszenie Rosji do odwiedzenia Moskwy w czerwcu.

Wtedy to na konferencji prasowej, która odbyła się na marginesie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu,  Michaił Bogdanow powiedział: „Przedstawiciele różnych frakcji palestyńskich, w tym Fatahu i Hamasu, mogą odwiedzić Moskwę, aby przeprowadzić między sobą konsultacje”.

Bogdanow, który pełni również funkcję specjalnego wysłannika prezydenta Rosji na Bliski Wschód i do Afryki, stwierdził, że jego kraj „nadal jest w kontakcie z Fatahem i Hamasem oraz innymi frakcjami palestyńskimi”.

Bogdanow powiedział, że Rosja ma „stałe plany organizowania spotkań palestyńsko-izraelskich i palestyńsko-palestyńskich”, zauważając, że „te propozycje są zawsze na stole, a jeśli jest taka potrzeba, zawsze jesteśmy gotowi i wierzymy, że takie spotkania będą użyteczne”.

Zobacz też: Sukces Hamasu i porażka Izraela. To bilans ostatniej konfrontacji

Kresy.pl/France24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz