Amerykańska Izba Reprezentantów zablokowała dostawę przenośnych zestawów rakietowych dla Ukrainy. Wstrzymano tez szkolenia wojskowe z uwagi na możliwy w nich udział neonazistów.

“Jestem wdzięczny, że Izba Reprezentantów przyjęła w nocy moje poprawki zakładające wstrzymanie szkoleń, aby upewnić się, że ich adresatami nie jest neonazistowski batalion Azow, a także mój wniosek, by trzymać zestawy MANPADS z dala od tych niestabilnych regionów” – mówił kongresman John Conyers jr., komentując przyjęcie przez izbę zaproponowanych przez niego zmian w “Ustawie o asygnowaniu środków na obronność 2015”.

Jak zaznaczył Conyers jr, doświadczenie uczy, iż “nadmierna pomoc wojskowa i militaryzacja może destabilizować sytuację i uderzać ostatecznie w nasze interesy narodowe”.

Wstrzymano także szkolenie dla ukraińskiego wojska do momentu, w którym nie będzie pewne, że pomoc nie trafi do “neonazistowskich jednostek Azowa”. Conyers jr. zaznaczył, że wcześniej minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oznajmił, że bojownicy Azowa będą pierwszymi, którzy mają przejść szkolenie w ramach operacji Fearless Guardian.

unian.info/ Kresy.pl

19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. menes11
  menes11 :

  Ufff, widać, że pomału do polityki USA wobec ukraińskiego konfliktu wkracza normalność i sprawiedliwość.
  My Polacy, których przodkowie zostali zarżnięci przez ukraińskich rezunów z OUN-UPA jesteśmy wdzięczni Panu Mr Conyers

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Wyznawcy króla zła ujawniają się rzadko. W USA większość ludzi nie zaakceptowałaby, gdyby wyraźnie im powiedziano, że są rządzeni przez siły ciemności. A wielu ludzi tam posiada broń i nie są aż tak skundleni obowiązkiem “ciotowatości” jak społeczeństwa Europy Zachodniej.

    Dlatego to raczej takie rozgrywki polityczne między tymi, którzy uparcie prą do wojny i mają swoich pożytecznych durni również na Ukrainie, a tymi, którzy ciągle uznają, że USA jest państwem ludzi prawych i dobrych. Problem z tymi dobrymi jest taki, że najczęściej nie są w stanie w pełni uwierzyć, że osobniki z duszami potępionymi rzeczywiście żyją na Ziemi.

    Pozostaje nadzieja, że ci potępieni z władz światowych ukryją na jakiś dłuższy czas swoje działania (jak dowodzi historia – działają ostrożnie). A wtedy też banderowska nędza duchowa zostanie tymczasowo z nikłym wsparciem, z ręką w nocniku.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  Ale kiedy “nasze” PO+Twory i PiS-ki otrzeźwieją ? Kiedy PO-wiedzą, że PO-tomkowie banderowskich zwyrodniałych ludobójców – ludzkich kreatur to nie nasi bracia? Kiedy PO-wiedzą, że nie nasz interes PO-pierać następców zwyrodniałych zbrodniarzy, których ojcowie i matki smażą się w ogniu piekielnym za okrutne zbrodnie zwłaszcza na bezbronnych ludziach: kobietach, starcach, dzieciach a nawet niemowlętach! Niech się smażą w ogniu piekielnym okrutni zwyrodniali zbrodniarze na wieki wieków Amen w raz z ich tzw. unickimi kapłanami którzy błogosławili te bestialskie zbrodnie!!!!!!!!!!!!!