Amerykańska Izba Reprezentantów zablokowała dostawę przenośnych zestawów rakietowych dla Ukrainy. Wstrzymano tez szkolenia wojskowe z uwagi na możliwy w nich udział neonazistów.

„Jestem wdzięczny, że Izba Reprezentantów przyjęła w nocy moje poprawki zakładające wstrzymanie szkoleń, aby upewnić się, że ich adresatami nie jest neonazistowski batalion Azow, a także mój wniosek, by trzymać zestawy MANPADS z dala od tych niestabilnych regionów” – mówił kongresman John Conyers jr., komentując przyjęcie przez izbę zaproponowanych przez niego zmian w „Ustawie o asygnowaniu środków na obronność 2015”.

Jak zaznaczył Conyers jr, doświadczenie uczy, iż „nadmierna pomoc wojskowa i militaryzacja może destabilizować sytuację i uderzać ostatecznie w nasze interesy narodowe”.

Wstrzymano także szkolenie dla ukraińskiego wojska do momentu, w którym nie będzie pewne, że pomoc nie trafi do „neonazistowskich jednostek Azowa”. Conyers jr. zaznaczył, że wcześniej minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oznajmił, że bojownicy Azowa będą pierwszymi, którzy mają przejść szkolenie w ramach operacji Fearless Guardian.

unian.info/ Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    czas_przebudzenia :

    Wyznawcy króla zła ujawniają się rzadko. W USA większość ludzi nie zaakceptowałaby, gdyby wyraźnie im powiedziano, że są rządzeni przez siły ciemności. A wielu ludzi tam posiada broń i nie są aż tak skundleni obowiązkiem „ciotowatości” jak społeczeństwa Europy Zachodniej.

    Dlatego to raczej takie rozgrywki polityczne między tymi, którzy uparcie prą do wojny i mają swoich pożytecznych durni również na Ukrainie, a tymi, którzy ciągle uznają, że USA jest państwem ludzi prawych i dobrych. Problem z tymi dobrymi jest taki, że najczęściej nie są w stanie w pełni uwierzyć, że osobniki z duszami potępionymi rzeczywiście żyją na Ziemi.

    Pozostaje nadzieja, że ci potępieni z władz światowych ukryją na jakiś dłuższy czas swoje działania (jak dowodzi historia – działają ostrożnie). A wtedy też banderowska nędza duchowa zostanie tymczasowo z nikłym wsparciem, z ręką w nocniku.

 1. Avatar
  franciszekk :

  Ale kiedy „nasze” PO+Twory i PiS-ki otrzeźwieją ? Kiedy PO-wiedzą, że PO-tomkowie banderowskich zwyrodniałych ludobójców – ludzkich kreatur to nie nasi bracia? Kiedy PO-wiedzą, że nie nasz interes PO-pierać następców zwyrodniałych zbrodniarzy, których ojcowie i matki smażą się w ogniu piekielnym za okrutne zbrodnie zwłaszcza na bezbronnych ludziach: kobietach, starcach, dzieciach a nawet niemowlętach! Niech się smażą w ogniu piekielnym okrutni zwyrodniali zbrodniarze na wieki wieków Amen w raz z ich tzw. unickimi kapłanami którzy błogosławili te bestialskie zbrodnie!!!!!!!!!!!!!