W popularnej drogerii Kruidvat można było kupić kolorowanki dla dzieci, w których można odkryć po pokolorowaniu postać Adolfa Hitlera.

W kolorowance można było odkryć wiele sławnych postaci historyczych, wśród nich przywódcę III Rzeszy. Adolfa hitlera przedstawiono wykonującego nazistowski salut ze srogą miną. Informacja pojawiła się w mediach, kiedy dziewięcioletnia dziewczynka rozpoznała na rysunku Hitlera i pokazała obrazek ojcu, który z kolei przekazał informacje kierownictwu sieci drogerii i mediom. Jego zdaniem tego typu obrazki nie powinny znaleźć się w książkach dla dzieci.

Kierownictwo Kruidvat zgodziło się z tą opinią, rzeczniczka przeprosiła za „bolesną pomyłkę” i oświadczyła, że kolorowanka zawierająca „nieodpowiednie obrazki” została natychmiast wycofana ze sprzedaży. Nie podano ile egzemplarzy już sprzedano.

Firma oświadczyła również, że przeprowadzi śledztwo aby ustalić jak obrazek przedstawiający Hitlera przedostał się do książki, pomimo wielu kontroli zawartości.

kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz