Jak donosi Agencja Prasowa Reuters, w czwartek w Kalifornii zostały przedstawione najcięższe jak dotąd na świecie obostrzenia dotyczące koronawirusa. Obywatele nie będą mogli wyjść z domu.

Jak donosi agencja, w czwartek gubernator Kaliforni Gavin Newsom przedstaił dyrektywę ograniczającą możliwość poruszania się dla 40 milionów obywateli. Dyrektywa weszła ze skutkiem natychmiastowym, nie dając mieszkańcom czasu na podjęcie żadnych działań.

Od tej chwili, Amerykanie ze stanu Kalifornii mogą opuszczać mieszkania jedynie ze względu na uzupełnienie zapasów jedzenia i lekarstw. Według doradców urzędu gubernatora, w przeciągu ośmiu tygodni połowa Kalifornii może być dotknięta epidemią koronawirusa.

Zostały również rozpoczęte prace nad zamknięciem granicy z Meksykiem. Władza chce żeby ruch został ograniczony do całkowitego minimum. Przejść przez granicę będzie można tylko w sytuacjach koniecznych, określonych przez ustawę. Stany Zjednoczone i Kanada już zamknęły dla siebie granice.

Jak już pisaliśmy, urzędnicy Białego Domu zwrócili się w środę do Kongresu USA o zatwierdzenie pięciuset miliardów pomocy dla amerykańskich podatników i pięćdziesięciu miliardów pomocy dla amerykańskich linii lotniczych. Ma to pomóc obywatelom w przebrnięciu przez ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Płatność miałaby zostać rozbita na dwa etapy, każdy z nich wymagałby wypłacenia 250 miliardów dolarów. Pierwsza część miałaby mieć miejsce szóstego kwietnia, druga osiemnastego maja. Donald Trump mówił w środę, że nie wiadomo jakie kwoty zostaną przyznane poszczególnym obywatelom. „Przyglądamy się różnym liczbom, każdy chciałby zyskać jak najwięcej” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Liderzy Kongresu dyskutują nad propozycją. Część Republikanów opowiada się za wystawieniem czeków opiewających po tysiąc dolarów na osobę, Demokraci jednak twierdzą, że wypłaty powinny być wyższe i bardziej zróżnicowane.

Zobacz także: Test Donalda Trumpa na obecność koronawirusa negatywny

„To nie czas na małe środki, to czas na odwagę i agresję” – mówił senator Schmer w środę. Zwrócił również uwagę, że w pierwszej kolejności wypłaty powinny być skierowane do osób potrzebujących.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply