Śląscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni wpadli chwilę po tym, jak na parkingu przy MOP-ie włamali się do samochodu, którego kierowca zatrzymał się, by zrobić przerwę w podróży. Okazuje się, że podobnych kradzieży mają już na swoim koncie więcej. 40-latkowi i jego o 3 lata starszemu wspólnikowi grozi nawet 10 lat więzienia. Nie trafili do aresztu. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju.

Policja poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. „Policjanci z Wydziału Kryminalnego z katowickiej komendy wojewódzkiej wpadli na trop mężczyzn, którzy okradali kierowców podczas przerw w podróży. Na parkingu jednego z częstochowskich Miejsc Obsługi Podróżnych kryminalni zauważyli siedzących w hondzie civic dwóch, podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Chwilę później obok ich auta zaparkował passat, którego kierowca zjechał z autostrady na przerwę w podróży” – podaje policja. Kierowca wyszedł z auta i skorzystał z pilota, by zamknąć drzwi.

„Kiedy wszedł do toalety, z zaparkowanej obok hondy civic wysiadł mężczyzna, który otworzył drzwi volkswagena i zaczął plądrować środek. Zarówno on, jak i czekający w hondzie wspólnik zostali zatrzymani. W ich samochodzie kryminalni znaleźli urządzenie blokujące sygnał wysyłany z kluczyków do zamknięcia drzwi. Mężczyźni skorzystali z niego, kiedy kierowca volkswagena wychodził ze swojego auta. Zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 40 i 43 lat” – czytamy.

Zobacz także: Gruzin ukradł plecak, w którym było pół miliona złotych. Trafił do aresztu

Okazało się, że nie była to ich pierwsza kradzież. „Policjanci z różnych jednostek w kraju pracują nad powiązaniem udziału zatrzymanych w innych zdarzeniach, w których sprawcy działali w identyczny sposób – wybierali parkingi przy MOP-ach i korzystając z urządzenia do zagłuszania sygnałów, okradali samochody kierowców, którzy zjeżdżali z trasy na przerwę. Sprawę zatrzymanych na gorącym uczynku Gruzinów prowadzi Komisariat Policji w Poczesnej” – podkreślono w komunikacie.

Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli marihuanę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także: Zatrzymano Gruzina, który organizował przerzut cudzoziemców przez granicę z Białorusią. Trafił do aresztu

slaska.policja.gov / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz