36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Kępnie. “W niedzielne popołudnie o godzinie 12:10 podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych, którego organizatorem było ‘Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński’ oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie miała miejsce interwencja z udziałem funkcjonariuszy Policji” – czytamy.

W trakcie przygotowywania stanowiska profilaktycznego przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, nietrzeźwy obywatel Gruzji podszedł do strażaków, zaczął się awanturować i zachowywać bardzo agresywnie. “Całe to zajście zauważył jeden z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i natychmiast podjął interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Interwencję, zauważył będący poza służbą Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie i natychmiast udzielił wsparcia interweniującemu policjantowi” – informuje KPP Kępno.

W trakcie całego zajścia do obywatela Gruzji dołączyła też obywatelka Ukrainy, która również znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariuszy.

Przeczytaj: Przemytnicy nielegalnych imigrantów. SG: Dominują Ukraińcy i Gruzini

“Dementujemy informację, że doszło do pobicia Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie. Jednocześnie informujemy, że doszło do znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej jak i funkcjonariuszy komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Agresywny 36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie” – informuje policja.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

kepno.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    No i co będzie? Przeproszenie jaśnie państwa z ukrainy i gruzji? czy umożenie sprawy? czy paragraf o “ataku na tle narodowościowym? czy sąd i minimalny zaoczny wyrok czy jak ostatnio dozór policyjny hahaha?