Grupa robocza Narodów Zjednoczonych uważa, że przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję” może wywołać „poważne szkody dla zdrowia i życia” kobiet.

W przypadku przyjęcia przez polski parlament projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, zakazano by przeprowadzanie procedury z powodu ciężkie uszkodzenia nienarodzonego dziecka.Zdaniem grupy roboczej ONZ dw. dyskryminacji kobiet nowe prawo może wywoływać poważne szkody dla zdrowia i życia kobiet, a także naruszyć międzynarodowe zobowiązania Polski w zakresie praw człowieka. Zdaniem członków grupy Polska i tak ma już jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Europie.

Zaznaczono, że zdaniem grupy roboczej ustawa „Zatrzymaj aborcję” może naruszyć równość kobiet, ich godność, autonomię i integralność cielesną, ograniczyć dostęp do informacji, a także narazić na okrutne i nieludzkie traktowanie. W wydanej opinii stwierdzono, że przymusowa kontynuacja ciąży w każdych okolicznościach narusza prawa człowieka. Z tego powodu zaapelowano do polskich władz o poszanowanie prawa kobiet do samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących ich własnych ciał i funkcji reprodukcyjnych, które leżą u podstaw prawa do równości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wczoraj Sejm odłożył w czasie prace komisji polityki społecznej i rodziny, która miała zająć się tym projektem. Zdaniem pełnomocniczki obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej Kai Godek
odwołanie obrad komisji rodziny to unikanie rozmowy na temat projektu „Zatrzymaj aborcję”. Postrzegam tę sytuację jako kolejną odsłonę gry na zwłokę – powiedziała Godek.

Kresy.pl / wprost.pl

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Od kiedy obrona podstawowego prawa do życia, może „naruszyć międzynarodowe zobowiązania Polski w zakresie praw człowieka.”? Czy przeciętna inteligencja człowieka jest naprawdę wyższa niż przeciętna inteligencja innych ssaków naczelnych? Jeśli nie, to sam nie wiem, może i człowiekowi nie należy się żadna ochrona – nawet prawa do życia – oczywiście na żadnym etapie. również wiele lat po urodzeniu.