Gowin pozbył się prukraińskiego polityka

Partia „Polska Razem” Jarosława Gowna skreśliła Pawła Kowala ze swojej listy ewentualnych kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Już wcześniej pojawiły się informacje o tym, że startowi znanego z proukraińskiego nastawienia polityka sprzeciwiło się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Telewizja TVN sugerowała potem, że Kowal próbował podjąć negocjacje z kierownictwem Platformy Obywatelskiej. Sam polityk zaprzeczył tym informacjom pisząc na swoim profilu na Facebooku: „Nie wychodziłem z inicjatywą rozmów na temat startu w najbliższych wyborach z list PO, ani nie określałem żadnych potencjalnych warunków takiego startu”.

Dziennik „Rzeczpospolita” cytuje z kolei anonimowego rozmówcę z kręgu partii „Polska Razem” Jarosława Gowina, do której należy Kowal. Twierdzi on, że także gowinowcy nie chcą już Kowala na listach wyborczych. „W piątek dogadaliśmy listy. Nasi przedstawiciele poinformowali, że wycofujemy się ze starań o przywrócenie Kowala do okręgu w Senacie, który przypisano mu w porozumieniu” – cytuje „Rz”. Przy okazji potwierdza, że Kowal faktycznie prowadził rozmowy z Platformą Obywatelską. Także Jarosław Gowin powiedział gazecie, że jego partia nie chce już wystawienia Kowala na listach wyborczych „Zjednoczonej Prawicy”.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz