Magnez staje się metalem mającym coraz szersze zastosowanie w sektorach wysokich technologii i sektorze motoryzacyjnym. Większość jego wydobycia przypada na Chiny.

Magnez odgrywa ważną rolę w wytarzaniu sprzętu elektronicznego w tym komputerów. Ze względu na to, że jest lżejszy od innych metali wykorzystywanych przemysłowo jest chętnie stosowany w technologiach kosmicznych i lotniczych. Coraz powszechniejsze staje się jego zastosowanie także przy wytwarzaniu części samochodowych w tym silników. Tymczasem portal moto.rp.pl przypomina, że wydobycie i handle magnezem są skupione w dużej mierze w rękach Chińczyków.

„Chiny kontrolują światowy rynek  magnezu. Chińska Republika Ludowa ma obecnie udział w produkcji wynoszący ponad 80 procent tego pierwiastka” – podał w sobotę portal. Jak informuje, już ponad 50 państw jest uzależnionych od importu magnezu z Chińskiej Republiki Ludowej. Chiny są obecnie jedynym obok Izraela krajem, w którym wartość eksportu tego metalu przekracza wartość jego importu.

Niemiecki Federalny Instytut Nauk o Ziemi i Zasobów Naturalnych sugeruje, że popyt na ten pierwiastek będzie nadal rosnąć. „W szczególności inżynieria motoryzacyjna może nadal napędzać popyt na magnez” – twierdzą specjaliści.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

930 PLN    (4.22%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Chiny maja nie tylko większość światowych zasobów magnezu, ale też sporą część rud metali ziem rzadkich. W czerwcu zeszłego roku przywódca ChRL Xi Jingping odwiedził kopalnię metali ziem rzadkich w prowincjach Ganzhou i Jiangxi, co komentatorzy uznali za manifestację znaczenia państwa chińskiego w tej dziedzinie.

moto.rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz