Magnez staje się metalem mającym coraz szersze zastosowanie w sektorach wysokich technologii i sektorze motoryzacyjnym. Większość jego wydobycia przypada na Chiny.

Magnez odgrywa ważną rolę w wytarzaniu sprzętu elektronicznego w tym komputerów. Ze względu na to, że jest lżejszy od innych metali wykorzystywanych przemysłowo jest chętnie stosowany w technologiach kosmicznych i lotniczych. Coraz powszechniejsze staje się jego zastosowanie także przy wytwarzaniu części samochodowych w tym silników. Tymczasem portal moto.rp.pl przypomina, że wydobycie i handle magnezem są skupione w dużej mierze w rękach Chińczyków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Chiny kontrolują światowy rynek  magnezu. Chińska Republika Ludowa ma obecnie udział w produkcji wynoszący ponad 80 procent tego pierwiastka” – podał w sobotę portal. Jak informuje, już ponad 50 państw jest uzależnionych od importu magnezu z Chińskiej Republiki Ludowej. Chiny są obecnie jedynym obok Izraela krajem, w którym wartość eksportu tego metalu przekracza wartość jego importu.

Niemiecki Federalny Instytut Nauk o Ziemi i Zasobów Naturalnych sugeruje, że popyt na ten pierwiastek będzie nadal rosnąć. „W szczególności inżynieria motoryzacyjna może nadal napędzać popyt na magnez” – twierdzą specjaliści.

Chiny maja nie tylko większość światowych zasobów magnezu, ale też sporą część rud metali ziem rzadkich. W czerwcu zeszłego roku przywódca ChRL Xi Jingping odwiedził kopalnię metali ziem rzadkich w prowincjach Ganzhou i Jiangxi, co komentatorzy uznali za manifestację znaczenia państwa chińskiego w tej dziedzinie.

moto.rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz