Niestety to dopiero początek europejskiego koszmaru – mówi w rozmowie z Fakt24.pl gen. Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej, były dowódca Wojsk Lądowych.

Prowadząc przez lata politykę przyjazną imigrantom, Francja, ale też inne państwa Zachodu, jak Wielka Brytania, stworzyły dżihadystom idealne warunki do przeprowadzania zorganizowanych ataków terrorystycznych. Zamachowcy świetnie kryją się wśród francuskich Arabów. Są doskonale wyszkoleni logistycznie, o czym świadczy zaskoczenie francuskich służb, jednych z bardziej profesjonalnych służb w Europie– mówi gen. Skrzypczak.

Według byłego dowódcy Wojsk Lądowych, sami jesteśmy winni takiego rozwoju zdarzeń.

Problem w tym, że Stary Kontynent nie ma jednolitej strategii. Prowadzimy politykę ciepłej wody, przyjmujemy uchodźców, jesteśmy gotowi na wszystko, czego oczekują od nas ludzie przybywający z Afryki i Bliskiego Wschodu, a nie potrafimy odsiać z tych, którzy osiedlają się w Europie, dżihadystów. Nie umiemy wskazać tych, którzy przyjechali do Europy z zamiarem zabijania– zaznacza gen. Skrzypczak.

Zdaniem wojskowego, jeśli terroryści nie zostaną odcięci od pieniędzy płynących z bogatych krajów „wymordują nas wszystkich!”.

Dziwię się, że ci wszyscy eksperci z organizacji humanitarnych, obrońcy praw człowiek mówią o miłości do uchodźców, nie myśląc o tym, że oni dla nas, i naszych dzieci nie będą mieć litości –podsumowuje Waldemar Skrzypczak.

fakt24.pl/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • sylwia
   sylwia :

   Wojsko jest nauczone walczyć z wojskiem. Formacje antyterrorystyczne nie są tak liczne by bronić ludności przed atakami terrorystycznymi w różnych miejscach na raz. Terroryzm jest nowym sposobem prowadzenia wojen. Należy siȩ go spodziewać i przygotowywać siȩ do wojen terrorystycznych. Gdyby ludzie w paryskich miejscach ataków arabskich byli uzbrojeni, nie byłoby ponad 150 ofiar lecz znacznie mniej. 1. W zmienionej rzeczywistości musi nastąpić zmiana prawa o dostȩpie do broni na wzór rosyjski i izraelski. 2. Każda niekarana osoba musi mieć prawo do zakupu, posiadania i noszenia broni palnej. 3. Każda taka osoba musi mieć prawo do użycia broni do obrony swego życia i życia innych. 4. Obrona terytorialna i jej sieć dowodzenia winna pokryć cały kraj. 5. Obrona terytorialna winna współpracować z wojskiem i policją lecz winna samodzielnie reagować na nagle zagrożenia przy utrzymywaniu łączności z policją i wojskiem w celu wzajemnego wsparcia. Bez tego jesteśmy bezbronni wobec ataków terrorystów. W swej prelekcji zatytułowanej ‘Wojna terrorystyczna’ tłumaczy to szerzej pułkownik Wasilij Pawłow, który ma syryjskie doświadczenie walką z terroryzmem. Jego prelekcja jest logiczna i treściwa. Jest po rosyjsku z angielskimi tytułami.

   http://www.youtube.com/watch?v=qiJJPa6jOCU