​Dwóch Ukraińców odpowie przed sądem za gwałt na 15-letniej dziewczynie, do którego latem doszło w Gdańsku. Prokuratura skierowała dziś do sądu akt oskarżenia w tej sprawie

Jednemu z oskarżonych grozi 8 lat więzienia, drugiemu 12 lat – obaj bowiem usłyszeli różne zarzuty. Starszy, 28-latek, ma odpowiedzieć za wykorzystanie bezradności 15-latki. Była bowiem pijana, gdy doszło do gwałtów. Drugi z mężczyzn, 21-latek, też miał wykorzystać sytuację i bezradność nastolatki, ale dodatkowo użył wobec niej siły.

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku, o czym informowaliśmy na łamach portalu kresy.pl. Jeden z Ukraińców miał przyprowadzić poznaną na portalu randkowym dziewczynę, na grilla zorganizowanego na placu budowy. Wieczorem Andrzej D. miał zacząć napastować nastolatkę a ostatecznie zgwałcić ją. Dziewczyna zgłosiła to na policję dopiero po pewnym czasie, a podejrzanych zatrzymano dopiero w poniedziałek. Wszystkich prócz Andrzeja D. wypuszczono po przesłuchaniu w charakterze świadków do domów. Policja musiała podczas przesłuchań korzystać z usług tłumaczy.

Do winy przyznał się tylko jeden z mężczyzn. Obaj na proces poczekają w areszcie.

Czytaj również: Ukraińcy popełniają w Polsce coraz więcej przestępstw

Z kolei naa początku listopada pewna mieszkanka Błonia zgłosiła się na policję utrzymując, że jest ofiarą gwałtu. Z jej relacji wynikało, że wracała do domu pociągiem z Warszawy. Gdy już wyszła pewien mężczyzna przystawił jej pistolet do głowy i zaciągnął w nieużytki, po czym brutalnie zgwałcił. Mówił do niej ze wschodnim akcentem. Na miejscu zdarzenia znaleźli szalik sprawcy oraz pusty magazynek od broni. Okazało się, że był to straszak.

Miesiąc później razem z rodziną podróżowała pociągiem do domu. Bliscy codzień odbierali ją ze stolicy w obawie, ze sytuacja się powtórzy. Kobieta rozpoznała gwałciciela po głosie i poprosiła rodzinę o pomoc. Ta zatrzymała sprawcę i powiadomiła policję. Kiedy Ukraińca zatrzymali funkcjonariusze zaczął on przepraszać kobietę czym sam przyznał się do czynu. Ponownie zrobił to podczas przesłuchania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

kresy.pl/ rp.pl/ rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz