Nadine Guerlach – francuzka mieszkająca niedaleko muzułmańskiego dzielnicy w Calais od pewnego czasu skarżyła się, że imigranci ją nękają, jednak bezskutecznie. Ostatecznie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nagrała film o swojej sytuacji, po czym opublikowała go w internecie.

Nadine Guerlach – francuzka mieszkająca niedaleko muzułmańskiego dzielnicy w Calais od pewnego czasu skarżyła się, że imigranci ją nękają, jednak bezskutecznie. Ostatecznie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nagrała film o swojej sytuacji, po czym opublikowała go w internecie. Kobieta nie wiedziała, do jakich konsekwencji zostanie za to pociągnięta. Merostwo postanowiło wyrzucić ją z zamieszkiwanego dotąd mieszkanie, które zostało przekazane dla Francuskiego Biura Imigracji i Integracji.

Według ratusza taka decyzja jest zgodna z prawem, a mieszkanie ma zacząć służyć rozwiązywaniu problemów imigrantów. Nadine jest zrozpaczona „Mieszkam w tym domu od ponad 40 lat. Tu jest cała moja przeszłość, nie chcę opuszczać tego miejsca, nie ruszę się stąd” – mówi. Mieszkańcy Calais zapowiadają, że będą fizycznie blokować eksmisję kobiety.

PCH24/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz