W niedzielę ksiądz polskiego pochodzenia i zakonnica zostali zranieni nożem w jednym z kościołów w Nicei – podaje dziennik Le Figaro. Sprawca, 31-letni Kevin R. oświadczył, że chciał „zabić Macrona”. Ranni zostali przewiezieni do szpitala. Wstępne informacje wskazują, że ich życie nie jest zagrożone.

Zdarzenie miało miejsce w kościele Saint-Pierre-d’Arene około godz. 10, tuż przed Mszą Świętą. Sprawca, 31-letni Kevin R., skierował się prosto do 57-letniego księdza Krzysztofa Rudzińskiego, zadając mu liczne ciosy nożem. Źródło Le Figaro podaje, że zadał księdzu około 20 ciosów nożem, głównie w tułów. 72-letnia siostra Marie-Claude usiłowała zabrać nóż napastnikowi. Została lekko ranna w rękę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ranni zostali przewiezieni do szpitala. Wstępne informacje wskazują, że ich życie nie jest zagrożone.

Solidarność z parafianami i podziękowania dla policji, która szybko zatrzymała sprawcę” – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Zobacz także: Kanada: nożownik zaatakował księdza odprawiającego Mszę św. [+VIDEO]

Napastnik oświadczył po zatrzymaniu przez policję, że jest „wyznania żydowskiego” i chciał „zabić Macrona” w dniu wyborów prezydenckich we Francji, lecz „zdecydował się zaatakować kościół”.

Le Figaro pisze, że sprawca cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Miał być niedawno hospitalizowany z powodu problemów psychicznych.

Zobacz także: Napad na plebanię, pobito księdza

lefigaro.fr / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz