Według nowych informacji francuskiej prokuratury, młody mężczyzna, który próbował wczoraj rozjechać grupę francuskich żołnierzy w Valence, krzyczał „Allah jest wielki” podczas ataku.

W Valence na południowym wschodzie Francji mężczyzna pochodzący z Tunezji próbował samochodem staranować grupę żołnierzy ochraniających meczet. Wywiązała się strzelanina, w wyniku której napastnik został ranny. Jeden z żołnierzy odniósł niegroźne obrażenia. Przypadkowo został ranny również starszy mężczyzna.

Francja: mężczyzna próbował rozjechać żołnierzy ochraniających meczet

Jak ustalili francuscy śledczy, 29-letni mężczyzna przyjechał do Valence z Lyonu, by odwiedzić rodzinę. Od kilku lat był bezrobotny. Był praktykującym muzułmaninem. Nie był wcześniej notowany. Jak powiedział prokurator Alex Perrin, w trakcie ataku krzyczał „Allah jest wielki”. Jak dodał, zamachowiec chciał „zabić żołnierzy, bo żołnierze zabijają ludzi”.

Napastnikiem był 29-letni mężczyzna z przedmieść nieodległego Lyonu. Według agencji AFP pochodzi z Afryki Północnej. Policja podaje, że działał sam, a motywy jego działania są badane.

Reuters.com / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz