Film IPN „Niezwyciężeni” odblokowany. Winny przeprasza

Dzięki szybkiej reakcji, anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” została odblokowana przez serwis YouTube. Osoba winna całej sytuacji przeprosiła.

Dzisiaj w nocy, jak informowaliśmy wcześniej, anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” została zablokowana w serwisie Youtube za rzekome naruszenie praw autorskich. Zarówno polsko- jak i anglojęzyczna wersja były dostępne na kanale IPN – IPNtvPL – w serwisie Youtube.com. To właśnie na zlecenie Instytutu został przygotowany.Jednak w nocy okazało się, że wersja anglojęzyczna, w której narratorem był znany aktor Sean Bean, została zablokowana. Osoby dysponujące linkiem do wersji angielskiej mogły przeczytać komunikat, że film jest już „niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski”.

Jednak jeszcze w sobotę film został przez serwis YT odblokowany. Poinformował o tym jeden z jego twórców, Rafał Pękała z IPN. Okazało się, że serwis YouTube zablokował film na podstawie fikcyjnego roszczenia praw autorskich. Osoba, która doprowadziła do zablokowania filmu, przeprosiła za swój błąd.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku ze sprawą oficjalny komunikat wystosował IPN:

Informujemy, że dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji i Google Polska zablokowana przez You Tube anglojęzyczna wersja filmu „Niezwyciężeni” jest ponownie dostępna w sieci.

Film został zablokowany niezależnie od IPN. Sytuacja była spowodowana indywidualnym, prywatnym zgłoszeniem roszczenia do praw autorskich.

Film „Niezwyciężeni” opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film w wersji anglojęzycznej z głosem aktora Seana Beana, został zaprezentowany w zeszłym tygodniu w Instytucie Pamięci Narodowej. Został jednak mocno zaatakowany przez środowiska lewicowe czy wręcz lewackie. M. in. przez portal OKO.press, który zarzucił mu martyrologię, bogoojczyźnianość i manipulację 50 lat polskiej historii.

ZOBACZ TAKŻE: Efektowny film edukacyjny IPN  [+VIDEO]

Twitter.com / Youtube / IPN / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz