Film IPN „Niezwyciężeni” odblokowany. Winny przeprasza

Dzięki szybkiej reakcji, anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” została odblokowana przez serwis YouTube. Osoba winna całej sytuacji przeprosiła.

Dzisiaj w nocy, jak informowaliśmy wcześniej, anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” została zablokowana w serwisie Youtube za rzekome naruszenie praw autorskich. Zarówno polsko- jak i anglojęzyczna wersja były dostępne na kanale IPN – IPNtvPL – w serwisie Youtube.com. To właśnie na zlecenie Instytutu został przygotowany.

Jednak w nocy okazało się, że wersja anglojęzyczna, w której narratorem był znany aktor Sean Bean, została zablokowana. Osoby dysponujące linkiem do wersji angielskiej mogły przeczytać komunikat, że film jest już „niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski”.

Jednak jeszcze w sobotę film został przez serwis YT odblokowany. Poinformował o tym jeden z jego twórców, Rafał Pękała z IPN. Okazało się, że serwis YouTube zablokował film na podstawie fikcyjnego roszczenia praw autorskich. Osoba, która doprowadziła do zablokowania filmu, przeprosiła za swój błąd.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

W związku ze sprawą oficjalny komunikat wystosował IPN:

Informujemy, że dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji i Google Polska zablokowana przez You Tube anglojęzyczna wersja filmu „Niezwyciężeni” jest ponownie dostępna w sieci.

Film został zablokowany niezależnie od IPN. Sytuacja była spowodowana indywidualnym, prywatnym zgłoszeniem roszczenia do praw autorskich.

Film „Niezwyciężeni” opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film w wersji anglojęzycznej z głosem aktora Seana Beana, został zaprezentowany w zeszłym tygodniu w Instytucie Pamięci Narodowej. Został jednak mocno zaatakowany przez środowiska lewicowe czy wręcz lewackie. M. in. przez portal OKO.press, który zarzucił mu martyrologię, bogoojczyźnianość i manipulację 50 lat polskiej historii.

ZOBACZ TAKŻE: Efektowny film edukacyjny IPN  [+VIDEO]

Twitter.com / Youtube / IPN / Kresy.pl

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz