Elitarne siły syryjskiej armii, tak zwane Siły Tygrysa miały rozpocząć ofensywę na prowincję Idlib, ostatni region kontrolowany w większości przez ugrupowania islamistyczne.

Relacjonujący wojnę w Syrii portal Al Masdar News twierdzi, że syryjskie oddziały rządowe podjęły atak na prowincję Idlib opanowaną przez organizacje islamistyczne. „Duży atak” rozpoczął się w godzinach popołudniowych na osi Hama-Idlib. „Prowadzona przez Siły Tygrysa Syryjska Armia Arabska rozpoczęła ciężki ostrzał islamistycznych rebeliantów w pobliżu posterunku Masasneh” – informuje portal.

Według syryjskich źródeł wojskowych armii udało się wyeliminować cały oddział organizacji Dżaisz Al-Izza w tym dwóch snajperów. Ostrzelane zostały także pozycje bojowników Tahrir asz-Szam, syryjskiego skrzydła Al-Kaidy. Zniszczono trzy stanowiska dżihadystów. Do ostrzału ich pozycji w pobliżu miasta al-Taman użyto rakiet.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Tymczasem portal Syriancivilwarmap.com zamieścił nagranie mające obrazować tureckie maszyny wojskowe niedaleko miejscowości Morek, a więc w rejonie natarcia syryjskiej armii. Wspierani przez Turcję bojownicy mieli też aresztować w czwartek w Kafr Naha grupę rebeliantów gotowych do rozejmu z armią syryjską.

Powołując się na źródła wśród dowódców antyrządowych bojowników w prowincji Idlib, agencja Reuters podała w środę, że otrzymują oni znaczne ilości wsparcia wojskowego, w tym broni i ciężkiej i amunicji od Turcji. 

almasdarnews.com/syriancivilwarmap.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz