William M. Arkin, dziennikarz amerykańskiej telewizji NBC z trzydziestoletnim stażem, ogłosił, że rozstaje się z medium m.in z powodu oporu wobec narracji krytycznych wobec wojen prowadzonych przez Stany Zjednoczone.

W e-mailu wysłanym do współpracowników, Arkin skrytykował niechęć amerykańskich mediów do krytycznego spojrzenia na niepowodzenia amerykańskiej polityki zagranicznej na Bliskim Wschodzie, przypominając, że był „jednym z niewielu, którzy poinformowali, że nie było żadnej broni masowego rażenia w Iraku”.

„Jako uczony w głębi duszy, często byłem samotnym antynuklearnym, a nawet antywojskowym głosem – antywojskowym, czyli posiadającym własną opinię, lecz również głęboką wiedzę, trochę pokrewnym krytykowi filmowemu, kochającym swój przedmiot, ale też nie stroniącym od dokonywaniu osądów dotyczących nieudaczników i przegranych” – napisał Arkin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Arkin wyjaśnia, że NBC nie jest jedynym amerykańskim medium odmawiającym kwestionowania lub krytykowania niekończących się działań wojennych i że nie po drodze mu ze stanowczym promowaniem narracji o konieczności militarnego interwencjonizmu. Choć znany jako krytyk prezydenta Donalda Trumpa, opisuje budzące jego neismak w odruchowym podejściu telewizji NBC do „nieokrzesanych intuicji” prezydenta na temat poprawy relacji z Rosją, denuklearyzacji Korei Północnej, wyjścia z Bliskiego Wschodu i kwestionowania zaangażowania armii amerykańskiej w Afryce.

„Jestem zaniepokojony, jak szybko NBC automatycznie argumentuje inaczej, popierając politykę, która po prostu oznacza więcej konfliktów i więcej wojen. Naprawdę? Nie powinniśmy opuszczać Syrii? Nie powinniśmy podjąć śmiałego kroku denuklearizacji Półwyspu Koreańskiego? Nawet w przypadku Rosji, choć powinniśmy się martwić o kruchość naszej demokracji, która jest tak podatna na manipulacje, czy naprawdę tęsknimy za zimną wojną? Nie wspomnę nawet o FBI: że co? Obecnie gloryfikujemy tę historycznie destrukcyjną instytucję” – podkreśla Arkin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziennikarz CNN pytał Netanjahu o izraelską broń nuklearną [+VIDEO]

kresy.pl / fox news / twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz