Połowa kibiców Legii Warszawa biorących udział w meczu tej drużyny z Metalistem Charków to obywatele Rosji ściągnięci przez Putina – twierdzi Bianka Zalewska, polska dziennikarka pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV oraz polskiej TV Republika.

Bianka Zalewska komentowała na antenie ukraińskiej stacji Espreso.tv fakt wywieszenia przez kibiców Legii Warszawa flagi z napisem „Wilno i Lwów”na meczu z Metalistem Charków w Kijowie. Zdaniem Zalewskiej:

99,9% Polaków nie podpisuje się pod tym co stało się na meczu futbolowym”.

Ci ludzie, którzy brali udział w kibicowaniu na tym meczu, to nie byli Polacy, to była po prostu grupa bandytów i recydywistów ściągniętych przez Rosję. Propaganda rosyjska bardzo silnie pracuje w Polsce, dla nich jest bardzo ważne żeby pokłócić Polaków i Ukraińców”.

Jestem pewna że połowa tych ludzi, którzy byli na meczu to nawet nie Polacy, możliwe że to nawet byli obywatele Rosji i innego państwa, ściągnięci przez Putina„.

Wydaje mi się że oni nawet nie wzięli ze sobą banera [z napisem Wilno i Lwów – Kresy.pl], że ten baner otrzymali w Kijowie od jakieś propagandy rosyjskiej, która naprawdę mocno pracuje. To absolutnie nie jest stanowisko Polski, a ludzie którzy brali udział w meczu to pijana grupa bandytów i nic więcej o nich nie można powiedzieć, absolutnie nie można o nich powiedzieć, że to są Polacy„.

KRESY.PL

34 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. 27wdp
  27wdp :

  Brednie p.Zalewskiej .Kto się w miare orientuje w sprawach kibicowskich wie że 1) ta flaga od wielu lat jest wywieszana na meczach Legii oraz kadry 2) wię jaki jest pogląd większosci ekip kibicowskich w Polsce na sprawę rozbioru Polski przez ZSRR w 1945 roku z przekazaniem Wilna i Lwowa republikom litewskiej i ukraińskiej. Poglądy te jak i flaga byly na długo przed tym kiedy pani Zalewska zaczęła się interesować sprawami Ukrainy i lobbować za nią w Polsce. Zaraz „pani”dziennikarka obudzi się z „njuusem” że klub Pogoń Lwow reaktywowany na Ukrainie to przykrywka ludzi Putina.Żaden agent ukraiński nie będzie nam kibicom zarzucał agenturalności rosyjskiej. Tak Rosję która nam zabrała Lwów, jak i Ukrainę która go teraz posiada mamy w głębokim „poważaniu”. Ile Ci Bianka płacą za takie brednie i kłamstwa?

 2. pablo
  pablo :

  ale kłamie… przecież ta flaga, jest obecna od…. bardzo długa, ba, nawet są takie szaliki na sprzedaż… dawno wiedziałem, że tv republika prezentuje poziom obiektywizmu bliski TVN, tylko od strony PiS… ale teraz to widzę, że można kłamać na antenie, ale ukraiński język jakoś już tak ma, że łatwo się w nim kłamie.

 3. alek
  alek :

  Czyżby ci pseudodziennikarze pracowali dla banderowskiej maszyny propagandowej ? Oczom nie wierzę. Jeśli rzeczywiście jest to zdjęcie tej samej dziennikarki z tą banderowską koszulką, to mamy przykład niezłej schizy. Według mnie ktoś kto zakłada szmaty z banderowskimi hasłami i barwami dzieli Polaków i Ukraińców.
  Kibice Legii powinni natychmiast dowiedzieć się o tym, że są w ten sposób obmawiani. Nazywanie bandytami i agentami ruskimi niewinnych młodych ludzi podpada pod odpowiedni paragraf. Nie można pozwolić, aby w ten sposób kibice byli szkalowani.

  @27WDP
  Kibice powinni wyciągnąć prawne konsekwencje wobec tej pożal się dziennikarki.

 4. zefir
  zefir :

  Ponieważ Zalewska ewidentnie weszła na orbitę nienawiści do Polaków to pewnie zaliczyła tym banderowski test.Solidaryzując się z kibicami Legii,wg Zalewskiej jesteśmy bandytami i recydywistami i do tego ściągniętymi przez Rosję.Co za bzdury! Ani słowa merytorycznej i historycznej refleksji.Dumam,jak ona obliczyła i ustaliła liczbę 99,9%poparcia.Niemal z wszystkich Polaków robi durniami i bezmózgowiem,nie pytając o opinię,czy zgodę.Kto jej dał prawo do oceny czy ktoś jest lub nie jest Polakiem?Chyba tylko głupota dziewczęcia.

 5. kp
  kp :

  Przede wszystkim to nie jest wypowiedz dziennikarska. Ta bowiem wymaga sprawdzenia i weryfikacji faktów. Mamy, zatem do czynienia z osobistym oderwanym od rzeczywistości komunikatem tej pani będącym wyrazem jej stanowiska do Polski i Ukrainy. To chyba wiele mówi, gdzie lokuje swoje sympatie ta pani! Cóż telewizja republika sięga dna, skoro zatrudnia „takich dziennikarzy”, więc jej koniec bliski.

 6. m92
  m92 :

  TV Republika + niezależna.pl + Gazeta Polska = PiS. Daje wam wszystkim za waszą propagandę czerwoną kartkę. A pani jest Polką czy Ukrainką ? Kto panią tutaj ściągnął ? Pewnie Poroszenko. Propaganda ukraińska silniej pracuje niż rosyjska. W aptece powinien już być dostępny lek na rusofobie.

 7. franciszekk
  franciszekk :

  Jak świat, światem nigdy nie będzie okrutny, prymitywny, banderowski ludobójca: kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt Polakowi bratem!
  Niech się zasłużenie smażą w ogniu piekielnym ich tzw. gieroje-ludobójcy niewinnych ludzi za tzw. swobodną Ukrainę powstałą w/g bezwzględnej zasady; CEL UŚWIĘCA ŚRODKI!
  Sprawiedliwość Boska niech rozwiąże ten sztuczny państwowy twór za niewinną przelaną krew ludzką, dokonane okrutne morderstwa przez zdziczałych ludzi tzw. banderowców!.

 8. kajetan40
  kajetan40 :

  Propagandzistka bzdety gada o kibicach nie ma, pojęcia o historii Rzeczpospolitej tym bardziej o kresach wschodnich dawnych i obecnych żeby coś wiedzieć na takie tematy trzeba być w tym środowisku kresowiaków nasze Polskie miasta Lwów,Wilno ,Tarnopol banderowcy oddacie co nie wasze wy przecie chochoły Lachom ustąpicie.