Szef londyńskiego Muzeum Żydów oświadczył, że po jednej z wystaw w Polsce żydowscy pracownicy zaczęli otrzymywać tysiące wiadomości z Polski.

Dyrektor londyńskiego Muzeum Żydów, Abigail Morris powiedziała portalowi „Jewish News”, że ona i trzech innych pracowników placówki otrzymuje po tysiąc maili dziennie dotyczących ustawy o IPN, kiedy pracownicy nie posiadający żydowskich korzeni nie otrzymują takich wiadomości. Uważa ona, że ten „oburzający trolling” rozpoczął się po przegłosowaniu przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Morris stwierdziła, że nie wie jednak, w jaki sposób nadawcy z Polski zidentyfikowali pochodzenie jej pracowników. To przerażające. Jedną z naszych wystaw pokazaliśmy w muzeum POLIN. Było na niej moje nazwisko, jednak nie było tam danych pozostałych pracowników. Nie wiem, skąd nadawcy maili dowiedzieli się, kto u nas jest Żydem, a kto nie. Niektórzy z personelu nawet przecież nie mają żydowskich nazwisk – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrowersyjny fragment wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich: „antysemickie komentarze” w czasie okupacji u części Polaków na temat Żydów [+FOTO]

Same wiadomości którzy otrzymują żydowscy pracownicy londyńskiego Muzeum Żydów nie dotyczą wystawy w POLIN, która m.in poruszała sprawę antysemityzmu w Polsce, ale nowelizacji ustawy o IPN. To są maile od prawdziwych osób. To nie jest kampania, generowana przez boty, które wysyłają takie same maile. Część z listów było całkiem sensownych, poruszających takie tematy, jak „polskie obozy śmierci”, a część nie miała żadnego sensu – twierdzi szefowa placówki.

Dyrektorka od razu poinformowała o sprawie powiadomiła przedstawicieli POLIN. Byli wstrząśnięci. Spędzili 20 lat na walce z antysemityzmem i poczuli się załamani, że ich ciężka praca poszła na marne. Są bardzo przejęci tym, co dzieje się teraz w Polsce – relacjonuje Morris. O wiadomościach poinformowano też policję.

Kresy.pl / dziennik.pl / timesofisrael.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz