Szef londyńskiego Muzeum Żydów oświadczył, że po jednej z wystaw w Polsce żydowscy pracownicy zaczęli otrzymywać tysiące wiadomości z Polski.

Dyrektor londyńskiego Muzeum Żydów, Abigail Morris powiedziała portalowi „Jewish News”, że ona i trzech innych pracowników placówki otrzymuje po tysiąc maili dziennie dotyczących ustawy o IPN, kiedy pracownicy nie posiadający żydowskich korzeni nie otrzymują takich wiadomości. Uważa ona, że ten „oburzający trolling” rozpoczął się po przegłosowaniu przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN.

Morris stwierdziła, że nie wie jednak, w jaki sposób nadawcy z Polski zidentyfikowali pochodzenie jej pracowników. To przerażające. Jedną z naszych wystaw pokazaliśmy w muzeum POLIN. Było na niej moje nazwisko, jednak nie było tam danych pozostałych pracowników. Nie wiem, skąd nadawcy maili dowiedzieli się, kto u nas jest Żydem, a kto nie. Niektórzy z personelu nawet przecież nie mają żydowskich nazwisk – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrowersyjny fragment wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich: „antysemickie komentarze” w czasie okupacji u części Polaków na temat Żydów [+FOTO]

Same wiadomości którzy otrzymują żydowscy pracownicy londyńskiego Muzeum Żydów nie dotyczą wystawy w POLIN, która m.in poruszała sprawę antysemityzmu w Polsce, ale nowelizacji ustawy o IPN. To są maile od prawdziwych osób. To nie jest kampania, generowana przez boty, które wysyłają takie same maile. Część z listów było całkiem sensownych, poruszających takie tematy, jak „polskie obozy śmierci”, a część nie miała żadnego sensu – twierdzi szefowa placówki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dyrektorka od razu poinformowała o sprawie powiadomiła przedstawicieli POLIN. Byli wstrząśnięci. Spędzili 20 lat na walce z antysemityzmem i poczuli się załamani, że ich ciężka praca poszła na marne. Są bardzo przejęci tym, co dzieje się teraz w Polsce – relacjonuje Morris. O wiadomościach poinformowano też policję.

Kresy.pl / dziennik.pl / timesofisrael.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz