Dworczyk: nie będzie żadnego zamrażania ustawy o IPN

Szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, Michał Dworczyk, zaprzeczył doniesieniom o tym, że ustawa IPN nie będzie przez jakiś czas obowiązywała.

Dworczyk stwierdził w radiowej Trójce, że pomysł o „zamrożenia” ustawy o IPN powstawł w wyniku złej interpretacji słów ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

„Tezy te zostały opatrznie zinterpretowane przed media izraelskie. Pan minister nie mówił nic o zamrożeniu ustawy. Mam ważenie, że te enuncjacje medialne w Izraelu są związane z sytuacją wewnętrzną w Izraelu, być może z nadchodzącymi wyborami” – zapewnił Dworczyk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że izraelski dziennik „Jerusalem Post” podał, że Polska, pod wpływem presji ze strony Izraela, zdecydowała się „zamrozić” nowelizację ustawy o IPN. Rzecznik rządu nie potwierdza tych doniesień.

Polska „ulega izraelskiej presji”, zamraża ustawę o Holokauście – głosi tytuł artykułu, który w sobotę wieczorem został zamieszczony na tzw. „jedynce”, na stronach „Jerusalem Post”. Izraelski dziennik podał, powołując się na rzecznika MSZ, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro „w rezultacie izraelskiej presji” powiedział, iż ustawa o IPN nie zostanie wdrożona, dopóki nie zajmie się nią Trybunał Konstytucyjny. Poinformowano również, że do Jerozolimy ma udać się w najbliższych dniach polska delegacja. Jej zadaniem ma być próba osiągnięcia porozumienia z Izraelem ws. nowej ustawy o IPN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela

Kresy.pl / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz