2-3 lipca w Szawlach odbywały się mistrzostwa Litwy w lekkiej atletyce wśród młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zajmując drużynowo III miejsce wśród 33 rejonów i miast Litwy.

Przedstawiciele rejonu wileńskiego zdobyli 131 punkt i wyprzedzić ich udało się tylko przedstawicielom Rakiszek i Kiejdan.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Koleśnik, zdobywając 2 złote medale. W pierwszym dniu zawodów Agnieszka biegła 1500 m. Cały czas była na prowadzeniu z Loretą Kančytė z Olity, którą wyprzedziła dopiero na ostatniej linii prostej do mety, zajmując I miejsce i zdobywając złoty medal mistrzostw Litwy w lekkiej atletyce wśród młodziczek 1993-1994 r. ur.

W grupie chłopców na dystansie 1500 m startowali Tomasz Symonowicz i Tomas Jurgelevičius. Tomasz Symonowicz dystans pokonał w 4 min. 29 sek. i zajął VIII miejsce, a Tomas Jurgelevičius był trzynasty, pokonując 1500 m w 4 min. 54 sek.

Dobrze zaprezentowali się przedstawiciele rejonu wileńskiego w biegu na 2000 m z przeszkodami. Wioleta Godlewska zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal mistrzostw. Wioleta 2000 m z przeszkodami pokonała za 7 min. 20 sek. i ustąpiła tylko Augustė Labenskytė z Szawel, która pokonała dystans w 7 min. 16 sek. W grupie chłopców Arnoldas Žukovskis zajął V miejsce, pokonując dystans w 7 min. 05 sek.

W drugim dniu zawodów świetnie zaprezentowali się przedstawiciele rejonu podstołecznego na dystansie 3000 m wśród dziewcząt, zdobywając złoty i srebrny medale mistrzostw Litwy. Swój drugi złoty medal zdobyła Agnieszka Koleśnik, pokonując dystans za 10 min. 18 sek. Drugim srebrnym medalem ozdobiła się Wioleta Godlewska, pokonując 3000 m za 10 min. 44 sek. Wśród chłopców XII miejsce zajął Arnoldas Žukovskis, który dystans pokonał za 10 min. 10 sek., a Tomas Jurgelevičius był 13-ty z czasem 10 min. 44 sek.

XII miejsce w biegu na 800 m zajął Tomasz Symonowicz, dystans pokonując za 2 min. 08 sek., a Justyna Kisiel była 19-ta z czasem 2 min. 52 sek. Edward Gatowski w biegu na 400 m zajął XVII miejsce, pokonując dystans za 56,59 sek.