Spotkanie odbyło się na marginesie odbywającego się w Chinach Forum Pasa i Szlaku.

Kancelaria premier Beaty Szydło oświadczyła, że podczas rozmowy prezydent Erdogan wyraził wolę zwiększenia obrotów handlowych między Turcją a Polską do poziomu ok. 7-10 mld dolarów, w miejsce obecnych ok. 5,5 mld dol. Prezydent Turcji wyraził duże zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju – napisano w komunikacie.

Rzecznik polskiego rządu Rafał Bochenek oświadczył z kolei, że w trakcie spotkania z prezydentem Erdoganem poruszano także sprawy związane z tematami europejskimi, w tym dotyczącymi polityki migracyjnej UE. Warto pamiętać, iż w obecnej sytuacji specjalne porozumienie zawarte w tej sprawie pomiędzy UE a Turcją ma tutaj kluczowe znaczenie – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE:Miliardy juanów dla każdego chętnego do uczestnictwa w Nowym Jedwabnym Szlaku

Beata Szydło rozmawiała także Aung San Suu Kyi, szefową MSZ Birmy i laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Minister była zainteresowana przebiegiem procesu transformacji ustrojowej w Polsce. W trakcie rozmowy pojawiły się także tematy związane z zwiększeniem współpracy gospodarczej i intensyfikacją wymiany handlowej. Beata Szydło zabiegała także o poparcie polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2018-2019.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Chińskie Forum Pasa i Szlaku poświęcone jest chińskiej koncepcji rozbudowy połączeń infrastrukturalnych pomiędzy Azją a Europą i Afryką.  W Pekinie przebywa obecnie 30 przywódców z całego świata zainteresowanych udziałem w chińskim projekcie, w tym przedstawiciele Polski. Forum zostało zainaugurował dzisiaj prezydent Chin Xi Jinping.

kresy.pl / onet.pl

Reklama



0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz