Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wydał komunikat w którym twierdzi, że w trakcie trwającej od godzin nocnych operacji wyparł wszystkie oddziały separatystów z „donieckiego lotniska i okolicy”.

Sztab podaje także straty oddziałów ukraińskich, które miały wynieść trzech zabitych i ponad trzydziestu rannych. Ukraińcy mieli także przeprowadzić ewakuację rannych z ruin terminalu. Z drugiej strony według najświeższych informacji „bój o lotnisko jest kontynuowany”. Jak przekazuje ukraińska agencja informacyjna w dniach 15-17 stycznia do szpitali Dniepropietrowska przetransportowano około 60 rannych ukraińskich żołnierzy, przy czym najwięcej – 42 w dniu wczorajszym, co oddaje intensywność walk.

Donieck jest celem silnego ostrzału, szczególnie jego zachodnie rejony, co przyznał ukraiński prezydent Petro Poroszenko. Pociski trafiały także w obiekty mieszkalne. Doniecki urząd miejski twierdzi, że zginęło co najmniej pięcioro cywilów.

Celem najintensywniejszego od tygodni ostrzały artyleryjskiego stała także Gorłówka.

unian.net/obozrevatel.com/
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  wlkp :

  pewnie to jest typowa wojenna dezinformacja, ale z drugiej strony jak ruscy wysadzili wiodący od północy do lotniska wiadukt, to zdecydowanie utrudnili sobie wprowadzanie do walki na lotnisku ciężkiego sprzętu ( z tego co czytałem najbliższy dojazd 4km na południe ) – to już pozostanie pewnie ziemia niczyja – swoją drogą debile z jednej i drugiej strony taki nowy obiekt rozpieprzyli …

 2. Avatar
  lokis1271 :

  Witam Państwa! Sytuacja w porcie lotniczym w Doniecku na chwilę obecną wg. prokijowskiego portalu Segodnya.ua – „Сегодня, 21:34 Операция по эвакуации, то есть, почти завершается. Будет дальнейшая, то есть разведка. Если там ещё кто-то остался, наши готовятся всех вывезти”, – говорят военные…” [Dzisiaj 21:34 Operacja ewakuacyjna na razie jest zawieszona. Będą dalsze, to było tylko rozpoznanie. Jeżeli ktoś tam (na lotnisku – dop. Lokis) jeszcze został, nasi są gotowi wywieźć wszystkich – mówią wojskowi (tłum. własne)], link -> http://www.segodnya.ua/regions/donetsk/podrobnosti-boev-v-aeroportu-donecka-poteri-storon-i-neprekrashchayushchiesya-obstrely-585110.html

  Pozdrawiam
  Lokis

  • Avatar
   kola :

   dlaczego stoicie po stronie Ukraińców przecież to Ukraińcy okupują polskie kresy nie Rosjanie z Donbasu powinniscie zrobić wszystko żeby Lwów wrócił do Polski a jedyna drogą jest rozpad i rozbiór trupa Ukrainy wlkp i uri nie wspominając o tutejszym kogo wspieracie wrogów swojej ojczyzny którzy zabrali nam nasze ziemie mordując mieszkających tam Polaków ze względu na ich pamięć i szacunek dla wszystkich pomordowanych nie piszcie już tutaj zresztą dziwi mnie fakt że jeszcze Was nie zbanowano za Wasze proukraińskie poglady przecież to dramat co Wy tutaj wypisujecie szanujcie swoją ojczyzne bo maci ją jedną Lwów zawsze polski chwała Wielkiej Polsce

   • Avatar
    zefir :

    „kola”,przecież post „tagore”nie ma proukrowskiego charakteru.To efekt rozumnego spojrzenia na sytuację.Tam jest jeszcze worek dobalcewski,więc może być kociołek,lud kocioł.Politycy?Oni niecierpliwie i ponad wszystko oczekują nawet mało istotnego zwycięstwa i wciągają tym dowódców wojskowych na zgubną drogę.Od tego nie odwiedzie ich nasze ostrzeżenie.