Sztab oddziałów nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej twierdzi, że żołnierze ukraińskiego oddziału ochotniczego sprzedali separatystom moździerz.

Komunikat sztabu operacyjnego sił nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej cytuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti. Separatyści twierdzą, że „przedstawiciele jednego z nacjonalistycznych oddziałów ukraińskich” sprzedali im wielkokalibrowy, automatyczny moździerz dalekiego zasięgu 2B9 Wasilok.

Według separatystów żołnierze ukraińskiego oddziału, którego nazwy nie skonkretyzowano uczynili dla „uniknięcia konfiskaty nieewidencjonowanego uzbrojenia”. Akcję konfiskat oraz „ostrych działań i czystek” ma prowadzić wśród ukraińskich oddziałów w Donbasie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Działania te związane są z planowaną wizytą przedstawicieli najwyższych władz Ukrainy w Awdijiwce – miejscowości położonej przy linii donbaskiego frontu. Separatyści twierdzą, że nie jest to pierwszy raz gdy żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy sprzedają im sprzęt bojowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zarówno strona ukraińska jak i separatyści poinformowali o ostrzałach jakie prowadzili w niedzielę przeciwnicy. Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podaje, że obyło się bez strat po stronie ukraińskiej.

Czytaj także: Donbas: koniec operacji antyterrorystycznej, początek operacji wojskowej

ria.ru/unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz