Tusk będzie przesłuchiwany ws. nieprawidłowości podczas organizacji wizyty prezydenckiej, które mogły doprowadzić do katastrofy w Smoleńsku.

Szef Rady Europejskiej będzie przesłuchiwany 23 kwietnia o godzinie 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie w charakterze świadka. Sprawa w której wezwano Tuska prowadzona jest z prywatnego aktu oskarżenia części rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku dotyczącego organizacji lotu. Według informacji podanych przez Gazetę Wyborczą przesłuchanie Donalda Tuska będzie kończyło postępowanie dowodowe.

Według podanych informacji przesłuchanie będzie miało miejsce bezpośrednio przed sądem, a nie jak wcześniej planowano, poprzez wideokonferencję. Donald Tusk był już wcześniej przesłuchiwany ws. innych śledztw prowadzonych w związku z katastrofą w Smoleńsku.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk: Nie wiem czy przyjadę na kolejne przesłuchanie w polskiej prokuraturze

Podczas procesu oskarżono ówczesnego szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego oraz podległych mu pracowników – Monikę B. i Miłosława K. – oraz Grzegorza C. i Justynę G. – którzy w czasie kiedy doszło do katastrofy w Smoleńsku pracowali w polskiej ambasadzie w Moskwie.

Urzędników oskarżono o niedopełnienie obowiązków służbowych w trakcie organizacji lotu, co zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności. Nikt z oskarżonych nie przyznał się do winy.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz