W oświadczeniu szef Rady Europejskiej odniósł się do oskarżeń polskiego rządu.

Donald Tusk powiedział na konferencji prasowej: Znam swoją rolę jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Jestem i będę w przyszłości bezstronny i politycznie neutralny wobec wszystkich 28 państw członkowskich.Przynajmniej próbowałem w czasie pełnienia urzędu (szefa Rady Europejskiej) zachować neutralność i bezstronność. Wierzę, że mi się to udało.

Szef Rady Europejskiej zaznaczał, że w jego obowiązkach leży ochrona europejskich wartości i obywateli.

CZYTAJ TAKŻE:
Tyszka (Kukiz’15): Forsowanie kandydatury Saryusza-Wolskiego osłabia i kompromituje Polskę

W kolejnym zdaniu stwierdził, że nie poczuwa się do odpowiedzialności za starcie z polskim rządem wokół jego kandydatury.

W opinii Tuska jego dotychczasową pracę i polityczną przyszłość będzie mogła ocenić jedynie Rada Europejska, która spotyka się w czwartek w Brukseli. Stwierdził: Jestem gotów na ten osąd.

kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. costner
  costner :

  „nie poczuwa się do odpowiedzialności za starcie z polskim rządem”. Po pierwsze, nie jest to urzędnik wystawiony przez polski rząd i jeszcze ma z nim jakieś starcie? Kogo on właściwie reprezentuje? Dla porównania przed wojną, po upływie kadencji na jakimkolwiek urzędzie za granicą, np. ambasador, czy attache, czy jakikolwiek inny urzędnik, gdy kończył pracę, wracał do Warszawy i zgłaszał się do MSZ. Składał sprawozdanie z pracy, po drugie chęć do dalszej pracy, po czym czekał na nowe obowiązki. Tusk to jest urzędnik jakiegoś kosmopolitycznego gremium. Obywatel beznarodowiec, który przed nikim nie odpowiada, nie składa sprawozdań, nikogo nie reprezentuje. Wniosek: Człowiek bez narodu. zwykły nikt. Jeśli Niemcy go przepchną to będzie znaczyło tylko tyle: nie obowiązuje już prawo. Na koniec 2017 w Oxford Dictionary Brytyjczycy ogłoszą nowe słówko: Post-law, bezprawie.

 2. mop
  mop :

  Tusk, formalnie jest potomkiem volksdeutschy – (każde z czworga dziadków podpisało VL), zaś etnicznie… Żydem prowincji germańskiej… lgnącym do Niemieckiego Kręgu Kulturowego… Wypowiedź – Zbigniew NOWAK

  Miłość Donka do Angeli…

  ŻYDOWSKA Wikipedia podaje… Angela Merkel jest w 1/4 Polką. Z domu nazywa się Kasner, a jej dziadkowie pochodzą z Elbląga. Nazwisko jak nazwisko, ale dość znaczna ilość Żydów polskich używała tego nazwiska. Kim jest zatem Merkel? Zbrodnia zdrady stanu volksdeutscha Tuska?

  Nie bez powodu sam Bismarck w 1847 roku powiedział: „Po to pan Bóg stworzył Żydów, żeby szpiegowali w Polsce na rzecz Niemiec”. W Będzinie nawet do tego stopnia, że na 25 radnych 100 % było komunistycznymi Żydami z KPP.

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/16/donald-tusk-jest-potomkiem-volksdeutschow-a-etnicznie-zydem-prowincji-germanskiej/