Zdaniem irlandzkiej policji atak koktajlami Mołotowa na dom polskiego ambasadora to wybryk chuligański. Sprawcy pozostają ma wolności.

Niedzielne wydanie brytyjskiego „Timesa” poinformowało o ataku na dom polskiego ambasadora w Irlandii Ryszarda Sarkowicza. Ataku dokonali nieznani sprawcy.

Dom ambasadora położony jest się w okolicach Ailesbury Road, jednego z najbardziej luksusowych osiedli w Dublinie. W okolicy położone są m.in. ambasady Szwajcarii, Francji, Polski czy Pakistanu.

CZYTAJ TAKŻE: Nieudany atak na ambasadę Polski w Berlinie

Według „Sunday Timesa” przez okno do jednego z pomieszczeń domu polskiego ambasadora wrzucono koktajle Mołotowa. Informację o napaści ataku potwierdziła lokalna policja oraz polska ambasada Irlandii. Nikola Sękowska-Moroney odpowiadająca w placówce dyplomatycznej za kontakty z mediami przekazała, że w trakcie ataku budynek pozostawał pusty, dzięki czemu nikt nie został ranny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dublińska policja uważa, że był to akt wandalizmu. Policjanci prowadzą obecnie śledztwo w sprawie podobnego incydentu, który miał miejsce w tej samej okolicy kilka dni wcześniej. Nieznani sprawcy usiłowali podpalić dom szefa firmy PR-owej poprzez wrzucenie do środka butelki z łatwopalną substancją.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz