Zgodnie z rozporządzeniem władz Dniepropietrowska z 26 listopada, w ramach zmiany nazw ulic w związku z realizacją tzw. polityki dekomunizacyjnej na Ukrainie pojawią się tam ulice upamiętniające banderowskich zbrodniarzy, ideologów ukraińskiego nacjonalizmu i osoby odpowiedzialne za mordy na Polakach.

Wśród osób, których ulice pojawią się w mieście są m.in. Roman Szuchewycz, Dymtro Doncow, Wasyla Kuka oraz Iwan Gonta.

Informację na ten temat wraz ze stosownym dokumentem opublikował na Facebooku szef ukraińskiego INP Wołodymyr Wiatrowycz. „Miasto z ulicami nazwanymi na cześć Petlury, Strzelców Siczowych, Romana Szuchewycza, Dmytra Doncowa,Iwana Mazepy, [Republiki] Chołodnojarskiej, Petro Kalnyszewskiego, Jewhena Konowalca, Wasyla Kuka [ostatniego dowódcy UPA – red.]już niedługo będzie nazywać się Dniepropietrowsk”– napisał w komentarzu Wiatrowycz.

Przeczytaj: Szef ukraińskiego IPN-u przeciwko prawdzie o polskim Lwowie. Wiatrowycz straszy Polaków Rosją

Zobacz również: Szef ukraińskiego IPN w Polskim Radio: zbrodnie UPA na Polakach miały charakter indywidualny

Facebook.com/ Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. patriota
    patriota :

    A Polski MSZ milczy… Waszczykowski jak mantrę powtarza, że stosunki polsko-rosyjskie są uzależnione od powrotu Krymu do upainy i zakończenia walk w Donbasie, powtarzając błędy poprzednie ekipy, a banderowcy… jak zwykle bezczelnie prześcigają się w upokarzaniu naszego kraju. Nie wiem, co musi się wydarzyć by rządzący diametralnie zmienili stanowisko wobec tego agresywnego tworu…