Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow oświadczył, że ukraiński wywiad wie, gdzie Rosjanie chcą produkować irańskie drony bojowe.

Daniłow wyraził opinię, że ukraiński wywiad „działa po prostu bezbłędnie”. „Znamy to miejsce, jedno z nich nazywa się Toljatti. To tam Rosja ma zamiar produkować drony, ale są też inne miasta” – oświadczył, cytowany w niedzielę przez agencję Ukrinform.

Podkreślił, że wiele firm odmawia dostaw części, które są potrzebne do budowy dronów, więc nie wiadomo, w jaki sposób Rosjanie wymienią podzespoły. „Z czego będą robić te swoje drony, to pozostaje wielkim pytaniem” – wskazał Daniłow.

Wadym Skibicki, przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony poinformował w ubiegłym tygodniu, że Rosja wykorzystała już około 660 irańskich dronów Shahed z 1750 jednostek przewidzianych w kontrakcie z Iranem. Obecnie Rosja oczekuje nowej partii.

Zobacz także: Iran chce sprzedać Rosji rakiety balistyczne Fateh-110. Zmodyfikuje ich zasięg

Der Spiegel zwrócił uwagę, że Rosja prawdopodobnie dostała od Iranu także nowe pociski balistyczne, co stanowi poważne zagrożenie dla ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Tygodnik podkreślił, że od jesieni irańskie drony są  najważniejszą bronią Rosji w toczącej się wojnie.

Zobacz także: Brytyjski wywiad: Rosja chce pozyskać setki pocisków balistycznych z Iranu

ukrinform.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz