3 lata więzienia i 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych – taki wyrok usłyszał dziś Mariusz Kamiński. Sąd uznał go za winnym przekroczenia uprawnień w trakcie działań przeciw działaczom Samoobrony w 2007 r.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście rozpatrywał kwestię odpowiedzialności byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i jego podwładnych za działania z 2007 r. W lipcu tegoż roku CBA zatrzymało Piotra Rybę, jak i Andrzeja Kryszyńskiego, którzy w zamian za korzyść pieniężną obiecywali decyzję ówczesnego wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera. Sąd poza stwiedzeniem przekroczenia uprawnień, knucia intrygi poprzez nakłanianie do popełnienia przestępstwa, określił działania CBA jako “amatorszczyznę”. Sąd stwierdził nielegalne działania operacyjne CBA oraz podrabianie dokumentów i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. Podrabiane dokumenty miały być między innymi kierowane do Ministerstwa Rolnictwa. Służba w sposób nielegalny podsłuchiwała działaczy Samoobrony. Wyrok na Kamińskiego i jego trzech byłych podwładnych nie jest prawomocny. Kamiński zapowiada apelacją

Wskutek tak zwanej “afery gruntowej” w 2007 roku doszło do rozpoadu koalicji rządzące PiS-Samoobrona-Liga Polskich Rodzin.

wiadomości.dziennik.pl/kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. wtajemniczony
  wtajemniczony :

  Wróble po Warszawie “ćwierkały”, że Andrzej Lepper otrzymał od PIS-u propozycję nie do odrzucenia – przejęcia struktur Samoobrony i dobrowolnego odejścia. W przeciwnym razie “kroili” na niego tą aferę i inną z Krawczyk w roli głównej, która jak się ostatecznie okazało zaszła w ciążę z przygodnym podróżnym w Piotrkowie Trybunalskim. Zjedzenie Samoobrony i LPR na przystawkę miało służyć interesom stronnictwa I-A w szybszym rozmontowaniu propolskiego lobby w sejmie. Ostatecznie Andrzeja Leppera spotkał seryjny samobójca. Gdyby ktoś nie zadbał o taki rozwój wypadków, to jakże inaczej mogłaby wyglądać dzisiejsza scena polityczna……Pamiętajmy o tym na wyborach.

 2. horodenka
  horodenka :

  PANIE PREZYDENCIE, SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ I PANI PREMIER. KIEDY W KOŃCU OPUŚCI WAS TEN PRZEKLĘTY DEMON UKRAIŃSKI., PARLAMENT UKRAIŃSKI CZCI MORDERCÓW POLAKÓW ,A WY SIĘ ZACHOWUJECIE JAK BYŚCIE POSTRADALI ZMYSLY.J JEDYNIE PAN CZARZASTY Z ŚWIECZNIKA POLITYCZNEGO ZACHOWAL SIĘ JAK PRZYZWOITY CZLOWIEK I PRAWDZIWY POLAK. W PROGRAMIE [BEZ RETUSZU] POWIEDZIAL .UKRAIŃCY CZCZĄ MORDERCÓW POLAKÓW I KATA POWSTAŃCÓW WARSZAWY, P. DIACZENKĘ A MY ZROBILIŚMY Z UKRAINY BOHATERA POLSKI.

 3. horodenka
  horodenka :

  PANIE CZARZASTY CHOCIAŻ DZIELĄ NAS RÓŻNICE ŚWIATO POGLĄDOWE ,JEST PAN DLA MNIE PRZYZWOITYM CZLOWIEKIEM I PATRIOTĄ POLSKI. PAN JAKO JEDYNY POLAK W TELEWIZJI OFICJALNIE ZAPROTESTOWAL PRZECIW PROBANDEROWSKIEMU PARLAMENTOWI UKRAINY.,KTÓRY ZNIEWAŻA POLAKÓW. WIELKIE DZIĘKI PANIE WLODZIMIERZU OD KRESOWIAKÓ Z POMORZA ZACHODNIEGO DZIĘKUJEMY!

 4. robin_robinski
  robin_robinski :

  Ojejku… Jakże mi ich szkoda i jakże mi przykro!!! Tacy uczciwi, że zmontowali bezczelnie ordynarną prowokację, aby upieprzyć swój własny rząd!!! Trochę im jednak nie poszło – zapewne przyczyną były media. głównie “kresy.RU” – jak zwykli ten portal do dzisiaj nazywać. Ku pamięci: “gwóźdź” Ziobry się dziwnie popsuł, na tyle że musiał przedstawić dowód w postaci CD (zmontowanej, jak się okazało), na wszelkie laptopy spadały przypadkowe młotki (zapewne z poziomu 12tego piętra, coby HDD nie przetrwało), Sawicka wywinęła się przez “profesjonalizm” agentów tego spisiałego ABC, agencio – Tomcio zarzygał większość dowodów w stanie skrajnego upojenia – o złomowanym Porsche, wartości rocznego budżetu kilku podstawówek nie wspominając, “sweet focie” agencia – Tomcia ze szmalem i w “służbowych” majtkach Calvin Klein… Dopisujcie, co kto pamięta z tej “profeski”, hahhahhahhahhahhahhahhaha