Członkowie szyickich bojówek z Iraku jako „uchodźcy” w Europie [+FOTO / 18+]

Portal Foreign Relations Bureau-Iraq opublikował zdjęcia i część danych członków szyickich bojówek w Iraku oraz żołnierzy irackiej armii, którzy jako „uchodźcy” przedostali się do Europy.

Zdecydowana większość z nich to członkowie takich szyickich bojówek jak Asa’ib Ahl al-Haq, organizacji wpieranej przez Iran czy al-Hashd al-Shaabi, sponsorowanej przez iracki rząd. Portal frbiu.com – nie ukrywający swoich antyszyickich i antyirańskich poglądów – zaznacza, że organizacje te są oskarżane o dokonywanie zbrodni wojennych na terytorium Iraku, w tym na sunnickich cywilach.

Ponieżej zamieszczamy wybrane fotografie. Loalizacje dotyczą ostatniego znanego miejsca pobytu. Ostrzegamy, że część zdęć jest drastyczna.

Ahmad Al-kathmawi, Al-hashid al-shaabi, Niemcy.

Ghassan Al-alkhazaly, Al-hashid al-shaabi, Szwecja

Hassan Alamiri, Hizib alla-iraq, Niemcy lub Szwecja

Alawi Al-khazraqi, Iracka armia, Niemcy

Ammar Al-ziadi, Asa’ib Ahl al-haq, Turcja

Sajad Al-bahadli, Hizib alla-iraq, Niemcy

Haidar Al-Afghani, Hizb Alla, Austria

Sajad ?, Al-hashid al-shaabi, Finlandia.

Karrar Al-najar, Al-hashid al-shaabi, Grecja.

Murtadha Al Zubaidi, Ministerstwo Obrony, Finlandia

frbiu.com/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      wepwawet :

      „Typowi imigranci ekonomiczni” – naprawdę, nie wiedziałem, że typowy imigrant ekonomiczny robi sobie focie z bronią. Skoro to są „typowi” ekonomiczni imigranci to Polacy siedzący w Anglii są nietypowymi imigrantami ekonomicznymi. —— Swoją drogą to co skłoniło tych mężczyzn do porzucenia broni – przegrali z IS – ok rozumiem, ale przecież można się przegrupować, wycofać i walczyć dalej. —— Młodzi mężczyźni którzy porzucili swoje rodziny, żony czy dziewczyny muszą na coś liczyć wybierając się do płynącej mlekiem i miodem EU. —— Przecież nie wszyscy będą mogli sprowadzić swoje rodziny/kobiety bo część zagarnęli bojcy IS. Wniosek taki, że przyjechali na dziewczyny – szczególnie tłuściutki ma fajnie – laska którą sobie wybrał jest niczego sobie (ta z tyłu).