Członkowie szyickich bojówek z Iraku jako „uchodźcy” w Europie [+FOTO / 18+]

Portal Foreign Relations Bureau-Iraq opublikował zdjęcia i część danych członków szyickich bojówek w Iraku oraz żołnierzy irackiej armii, którzy jako „uchodźcy” przedostali się do Europy.

Zdecydowana większość z nich to członkowie takich szyickich bojówek jak Asa’ib Ahl al-Haq, organizacji wpieranej przez Iran czy al-Hashd al-Shaabi, sponsorowanej przez iracki rząd. Portal frbiu.com – nie ukrywający swoich antyszyickich i antyirańskich poglądów – zaznacza, że organizacje te są oskarżane o dokonywanie zbrodni wojennych na terytorium Iraku, w tym na sunnickich cywilach.Ponieżej zamieszczamy wybrane fotografie. Loalizacje dotyczą ostatniego znanego miejsca pobytu. Ostrzegamy, że część zdęć jest drastyczna.

Ahmad Al-kathmawi, Al-hashid al-shaabi, Niemcy.

Ghassan Al-alkhazaly, Al-hashid al-shaabi, Szwecja

Hassan Alamiri, Hizib alla-iraq, Niemcy lub Szwecja

Alawi Al-khazraqi, Iracka armia, Niemcy

Ammar Al-ziadi, Asa’ib Ahl al-haq, Turcja

Sajad Al-bahadli, Hizib alla-iraq, Niemcy

Haidar Al-Afghani, Hizb Alla, Austria

Sajad ?, Al-hashid al-shaabi, Finlandia.

Karrar Al-najar, Al-hashid al-shaabi, Grecja.

Murtadha Al Zubaidi, Ministerstwo Obrony, Finlandia

frbiu.com/ Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • wepwawet :

      „Typowi imigranci ekonomiczni” – naprawdę, nie wiedziałem, że typowy imigrant ekonomiczny robi sobie focie z bronią. Skoro to są „typowi” ekonomiczni imigranci to Polacy siedzący w Anglii są nietypowymi imigrantami ekonomicznymi. —— Swoją drogą to co skłoniło tych mężczyzn do porzucenia broni – przegrali z IS – ok rozumiem, ale przecież można się przegrupować, wycofać i walczyć dalej. —— Młodzi mężczyźni którzy porzucili swoje rodziny, żony czy dziewczyny muszą na coś liczyć wybierając się do płynącej mlekiem i miodem EU. —— Przecież nie wszyscy będą mogli sprowadzić swoje rodziny/kobiety bo część zagarnęli bojcy IS. Wniosek taki, że przyjechali na dziewczyny – szczególnie tłuściutki ma fajnie – laska którą sobie wybrał jest niczego sobie (ta z tyłu).