Zgromadzenie Czarnogóry przegłosowało w środę ustanowienie w miejscowym prawie instytucji jednopłciowych związków partnerskich.

Za prawnym uprzywilejowaniem związków homoseksualistów zagłosowało 42 spośród 81 deputowanych czarnogórskiego parlamentu. Byli to przedstawiciele rządzącej republika od trzech dekad Demokratycznej Partii Socjalistów (DPS) i ich koalicjantów.  Wywodzący się z DPS prezydent Czarnogóry Milo Djukanović określił decyzję Zgromadzenia jako „krok naprzód ku rodzinie najbardziej rozwiniętych demokracji”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak twierdzi portal Radia Wolna Europa nowe prawo gwarantuje związkom partnerskim homoseksualistów wszystkie przywileje prawne posiadane przez małżeństwa poza prawem do adopcji dzieci. Było to już drugie podejście promotorów agendy LGBT do przeforsowania jej elementu przez czarnogórski parlament. W zeszłym roku parlament ten odrzucił analogiczny projekt ustawy.

Portal umieszcza środową decyzję Zgromadzenia Czarnogóry w kontekście starań tego państwa o dołączenie do Unii Europejskiej. Ale także sojusznik tego państwa w ramach NATO, do którego Czarnogóra należy od 2017 roku – USA, poparł uchwałę czarnogórskich parlamentarzystów. Ambasador USA w Podgoricy Rising Reinke nazwał ten krok „historycznym” i „ważnym” krokiem „w kierunku równości i tolerancji dla wszystkich”.

Czytaj także: Starcia policji z proserbskimi opozycjonistami

rferl.org/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz