Bojownicy ukraińskiego batalionu ochotniczego Ajdar (podniesionego niedawno do rangi pułku) ponieśli ciężkie straty w walkach z separatystami. Informuje o tym związany z rebeliantami portal RusVesna.su.

Zniszczona została kolumna „ajdarowców”. Wśród strat materialnych jest pojazd z bronią oraz samochody osłaniające kolumnę.

Podczas próby wydostania się z okrążenia zginęło 20 bojowników, dwóch zostało wziętych do niewoli – twierdzą separatyści.

rusvesna.su/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  piterek :

  Takie są działania partyzanckie- atakujesz słabe i najbardziej wrażliwe punkty napastnika, a takie są zawsze punkty zaopatrzenia 😉 Pozbawiając przeciwnika amunicji, żywności, paliwa czy uzbrojenia obniżasz i jego morale i zdolność do długotrwałego oporu 😉
  Następnie spokojnie możesz zaatakować główne siły, okrążyć je i dążyć do wyczerpania i kapitulacji wroga 🙂

 2. Avatar
  zeus :

  To jest stary film…jak wynika z rozmowy na końcu,pytania o Metalist…a więc gdy Metalist był jeszcze częsciowo zajęty przez Ukraińców…czyli z sierpnia,najpóźniej poczatek września,bo wtedy tam mogły być jeszcze jakieś ukraińskie niedoibitki. A najprawdopodobniej jest to film nakręcony przypadkiem dokładnie w dniu wejścia w życie rozejmu…dosłownie pół godziny przed rozejmem.Był taki motyw,gdy powstańcy,ich pododdział ochraniał grupę dziennikarzy T.V.,którzy nakrecali film o Donbasie i podczas kręcenia niespodziewanie natknęli się na próbująca się przedrzeć grupę z batalionu Ajdar. Przedzierający się Ukraincy juz wcześniej oberwali przy równoległej leśnej drodze,zostali kompletnie rozbici,a ich część,przedzierając się nadal trafiła przypadkowo na grupę powstańców ochraniajaca dziennikarzy…to było swego czasu dość dokładnie opisywane,z makabrycznymi zdjęciami,a tu mamy film z tego zajscia…fragment,bo widziałem inne ujęcia. To nie była pułapka…po prostu dziennikarze mieli farta.Po pierwsze,ze sami nie zginęli,a po drugie trafili przypadkiem w samo centrum zdarzeń,praktycznie na żywo i z bliska.