Dowódca ochotniczego batalionu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Mykoła Kochaniwśkyj wzywa do ustanowienia na 3 lata „narodowej dyktatury”.

Ja, jak i wcześniej, jestem za kontynuacją Narodowej Rewolucji. Wybory powinny być skasowane. Na najbliższe 3 lata w kraju powinna być ustanowiona Narodowa Dytatura. Ogłoszony stan wojenny. Wojna aż do zwycięstwa. Krajem ma rządzić rewolucyjny „prowid”, działać trybunał rewolucyjny. Ma być stworzona Armia Narodowa, którą dowodzić będą wojskowi-patrioci– wezwał Kochaniwśkyj. Dowódca batalionu OUN stwierdził, że kolejne wybory nie zniszczą oligarchii, która szkodzi narodowi.

Kochaniwśkyj był dowódcą 1-ej Kijowskiej Sotni OUN Samoobrony Majdanu.

uapress.info/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz