Sławomir Cenckiewicz we wpisie w serwisie Facebook publikuje fragmenty sprawozdań przygotowanych jakie przygotował Jaruzelski dla 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty.

Historyk Sławomir Cenckiewicz we wpisie w serwisie Facebook poinformował, że od trzech tygodni studiuje akta Ludowego Wojska Polskiego związane z fizyczną likwidacją Żołnierzy Niezłomnych.

Cenckiewicz wskazuje, że tego typu dokumentów są tysiące. Obecnie zajmuje się teczką 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. Historyk odkrył w nich jak stwierdził setki stron z kpt. Wojciechem Jaruzelskim w roli głównej – krwawy sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN.

CZYTAJ TAKŻE:  Jaruzelski i Kiszczak zostaną zdegradowani?

Historyk zaznaczył, że część opisów sprawozdań jakie napisał Jaruzelski jest już znanych, jednak wskazuje, że jest ich znacznie więcej. Dodał także, że z niektórych dopiero ściągamy te postkomunistyczne zapory w postaci gryfów tajności. Po 28 latach III RP!

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sławomir Cenckiewicz przypomniał, że taki zbrodniarz [Wojciech Jaruzelski – red.] miał państwowy pogrzeb, a Prezydent RP [Bronisław Komorowski – red.] żegnał go słowami: „Żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Protesty na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego

Swój wpis historyk kończy retorycznym pytaniem: Cóż Jaruzelski symbolizował i dźwigał w historii Polski? Poza ofiarami, które miał na sumieniu…

Sprawozdanie przygotowane przez Wojciecha Jaruzelskiego opublikowane przez Sławomira Cenckiewicza:

Sprawozdanie jakie przygotował Jaruzelski
Sprawozdanie jakie przygotował Jaruzelski

kresy.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz