CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię, w której podrabiano dokumenty

W Warszawie zlikwidowano nielegalną drukarnię. Można było w niej wyprodukować niemalże każdy dokument. Zatrzymano 10 osób. Śledztwem zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie – podało CBŚP w poniedziałek. Podejrzani usłyszeli łącznie 186 zarzutów.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) zlikwidowali w Warszawie nielegalną drukarnię – podało w poniedziałek CBŚP.  Zabezpieczono urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Do sprawy zatrzymano 10 osób, jedną zaś doprowadzono z aresztu śledczego. Śledztwem zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Podejrzanym przedstawiono łącznie 186 zarzutów fałszowania dokumentów.

Czytamy, że na trop fałszerzy wpadli funkcjonariusze CBŚP z Kielc oraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie. „Podczas akcji zatrzymano 10 osób, a jedną doprowadzono z Aresztu Śledczego. Przeszukano także 16 obiektów, w których znaleziono i zabezpieczono różnego rodzaju podrobione dokumenty” – czytamy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podano, że zabezpieczone zostały profesjonalne urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, paszporty, dyplomy ukończenia szkół wyższych, papiery wartościowe w postaci weksli czy dokumenty w języku niemieckim stwierdzające tożsamość osoby.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła siedmiu podejrzanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani usłyszeli łącznie 186 zarzutów fałszowania dokumentów. Funkcjonariusze CBŚP dokładnie sprawdzają przez kogo i gdzie były używane podrobione dokumenty.

Wobec 7 osób sąd zastosował areszt tymczasowy.

Zobacz także: Sześciu kurierów z Ukrainy zatrzymanych za kradzież przesyłek

cbsp.policja.pl / tvp.info / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz