CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię, w której podrabiano dokumenty

W Warszawie zlikwidowano nielegalną drukarnię. Można było w niej wyprodukować niemalże każdy dokument. Zatrzymano 10 osób. Śledztwem zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie – podało CBŚP w poniedziałek. Podejrzani usłyszeli łącznie 186 zarzutów.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) zlikwidowali w Warszawie nielegalną drukarnię – podało w poniedziałek CBŚP.  Zabezpieczono urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Do sprawy zatrzymano 10 osób, jedną zaś doprowadzono z aresztu śledczego. Śledztwem zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Podejrzanym przedstawiono łącznie 186 zarzutów fałszowania dokumentów.

Czytamy, że na trop fałszerzy wpadli funkcjonariusze CBŚP z Kielc oraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie. “Podczas akcji zatrzymano 10 osób, a jedną doprowadzono z Aresztu Śledczego. Przeszukano także 16 obiektów, w których znaleziono i zabezpieczono różnego rodzaju podrobione dokumenty” – czytamy.

Podano, że zabezpieczone zostały profesjonalne urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, paszporty, dyplomy ukończenia szkół wyższych, papiery wartościowe w postaci weksli czy dokumenty w języku niemieckim stwierdzające tożsamość osoby.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła siedmiu podejrzanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani usłyszeli łącznie 186 zarzutów fałszowania dokumentów. Funkcjonariusze CBŚP dokładnie sprawdzają przez kogo i gdzie były używane podrobione dokumenty.

Wobec 7 osób sąd zastosował areszt tymczasowy.

Zobacz także: Sześciu kurierów z Ukrainy zatrzymanych za kradzież przesyłek

cbsp.policja.pl / tvp.info / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply