Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w poniedziałek Włodzimierza K., byłego Ministra Skarbu Państwa. “Zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy realizacji zamówień publicznych dla firm zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy” – informuje Biuro w komunikacie. Były minister usłyszał zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Decyzją sądu on i dwaj przedsiębiorcy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali w poniedziałek Włodzimierza K. To były Minister Skarbu Państwa, a obecnie Sekretarz Miasta Warszawy. “W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś Włodzimierza K. Jednocześnie funkcjonariusze przeszukali siedem związanych z nim nieruchomości, zlokalizowanych na terenie trzech województw” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Byli szefowie firmy ściągającej Ukraińców do Polski zatrzymani przez CBA

Śledztwo dotyczy m.in. korupcji i powoływania się na wpływy. CBA przypomina, że na początku lutego br. do tej sprawy zatrzymano już Rafała B. – byłego wiceministra Skarbu Państwa i prezesa Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców.

“Po doprowadzeniu do prokuratury Włodzimierz K. usłyszy dziś zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym” – wskazano w komunikacie.

Później podano, że były minister usłyszał zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Decyzją sądu on i dwaj przedsiębiorcy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zatrzymania Włodzimierza K. odniósł się stołeczny ratusz. “Nie znamy szczegółów zatrzymania sekretarza miasta. Jego obowiązki zostały rozdysponowane” – podano w komunikacie.

Zobacz także: Seksafera na Podkarpaciu: sąd utajnił proces byłego agenta CBA, powołując się na „ważny interes państwa”

cba.gov.pl / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply