Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział, że brytyjskie władze będą interweniować w kwestii ksenofobicznych ataków na Polaków. Kwestię tę poruszyła w rozmowie z Davidem Cameronem premier Beata Szydło.

Polacy po ogłoszeniu wyniku referendum w sprawie Brexit, Polacy na Wyspach Brytyjskich stali się obiektem obraźliwych ataków. Otrzymywali kartki z napisem: „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”, zaś na budynku polskiego centrum kulturalnego w Londynie pojawiło się wulgarne, rasistowskie graffiti.

„Władze Wielkiej Brytanii podejmą stanowcze kroki w sprawie ksenofobicznych ataków na Polaków” – zapowiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Według stacji RMF FM, podczas spotkania z Waszczykowskim brytyjski minister ds. europejskich na zapewniał, że ataki na Polaków nie powinny się powtórzyć.

Temat bezpieczeństwa Polaków w Wielkiej Brytanii poruszyła także podczas rozmowy telefonicznej z brytyjskim premierem Davidem Cameronem premier Beata Szydło. W rozmowie z TVP Info powiedziała, ze priorytetem jej rządu jest, by Polacy na Wyspach zachowali prawa nabyte.

Cameron potępił także akty nienawiści skierowane m.in. przeciwko Polakom w poniedziałek podczas posiedzenia swojego gabinetu. „Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają swój wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować takich ataków nienawiści. One muszą zostać potępione”– powiedział brytyjski premier.

Rmf24.pl / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz