Steffan Effenberg odniósł się zabrał głos w sprawie dwóch obecnych reprezentantów Niemiec – Ilkaya Guendogana i Mesuta Oezila, któży zrobili sobie zdjęcia z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Największe kontrowersje dotyczą zachowania Ilkaya Guendogana. W maju środkowy pomocnik Manchesteru City odbył spotkania z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erodganem. Reprezentant Niemiec nie tylko zrobił sobie zdjęcie z tureckim przywódcą, ale także podarował mu koszulkę „The Citizens” z podpisem „Mój prezydent”. Na spotkaniu w Londynie obecny także Mesut Oezil z Arsenalu.

Guendogana i Oezila byli wygwizdanie przez niemieckich kibiców w trakcie sparingów z Austrią i Arabią Saudyjską, pomimo tego obaj piłkarze otrzymali powołanie do reprezentacji prowadzonej przez Joachima Loewa. Według byłego reprezentanta Steffana Effenberga obaj nie powinni pojechać na mundial.

ZOBACZ TAKŻE: Turcja tworzy potężną sieć agentów w Niemczech

Jeśli liczą się dla ciebie określone wartości, a Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) zawsze to podkreśla, to jedyną słuszną decyzją byłoby wyrzucenie tych zawodników – oświadczył i dodał, że Oezil i Guendogan mają dużo szczęścia, że DFB zachował się w ten sposób i nie zareagował natychmiast.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rosji Niemcy maj rozegrać z Meksykiem w niedzielę w Moskwie.

Kresy.pl / interia.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz