Amerykański „Washington Post” cytuje byłego ambasadora USA w Polsce Christopher R. Hilla, który wyraził ostrą opinię o ustawie o IPN.

Amerykański dziennik opublikował artykuł dotyczący rosnącego napięcia pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jego autorzy wskazują, że wprowadzona już w życie nowelizacja ustawy o IPN (nazywana w artykule „ustawą o Holokauście”) stała się obiektem krytyki Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Washington Post” przypomina, że według przedstawicieli izraelskiego rządu nowelizacja stanowi negowanie Holokaustu, a strona amerykańska uważa, że stanowi atak na wolność słowa.

ZOBACZ TAKŻE: Gowin zapowiada, że po werdykcie TK ws. ustawy o IPN, rząd będzie uspokajał Izrael i USA

Dziennik cytuje również Christophera R. Hilla, byłego ambasadora USA w Polsce w latach 2000-2004. Według dyplomaty ustawa o IPN to „zemsta wieśniaków” (w oryginale – „revenge of the peasants” ). Hill zaznaczył, że rząd Stanów Zjednoczonych próbuje zachęcić Polskę do zmiany ustawy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Podobnie stwierdził Daniel Fried, który był ambasadorem USA w Polsce w latach w latach 1997-2000. Uważa on, że przyjęta ustawa jest zupełnie niepotrzebna, a Polacy uważają, że nie mogą zmienić prawa ponieważ wywierane są na nią naciski z zewnątrz.

Kresy.pl / rp.pl / washingtonpost.com

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz