Amerykański „Washington Post” cytuje byłego ambasadora USA w Polsce Christopher R. Hilla, który wyraził ostrą opinię o ustawie o IPN.

Amerykański dziennik opublikował artykuł dotyczący rosnącego napięcia pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jego autorzy wskazują, że wprowadzona już w życie nowelizacja ustawy o IPN (nazywana w artykule „ustawą o Holokauście”) stała się obiektem krytyki Stanów Zjednoczonych i Izraela.

„Washington Post” przypomina, że według przedstawicieli izraelskiego rządu nowelizacja stanowi negowanie Holokaustu, a strona amerykańska uważa, że stanowi atak na wolność słowa.

ZOBACZ TAKŻE: Gowin zapowiada, że po werdykcie TK ws. ustawy o IPN, rząd będzie uspokajał Izrael i USA

Dziennik cytuje również Christophera R. Hilla, byłego ambasadora USA w Polsce w latach 2000-2004. Według dyplomaty ustawa o IPN to „zemsta wieśniaków” (w oryginale – „revenge of the peasants” ). Hill zaznaczył, że rząd Stanów Zjednoczonych próbuje zachęcić Polskę do zmiany ustawy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podobnie stwierdził Daniel Fried, który był ambasadorem USA w Polsce w latach w latach 1997-2000. Uważa on, że przyjęta ustawa jest zupełnie niepotrzebna, a Polacy uważają, że nie mogą zmienić prawa ponieważ wywierane są na nią naciski z zewnątrz.

Kresy.pl / rp.pl / washingtonpost.com

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz