Projekt ustawy będzie gotowy w ciągu dwóch miesięcy

Ustawa ma obejmować wszystkich oficerów SB, łącznie z tymi zweryfikowanymi (tym zmniejszając emeryturę proporcjonalnie do stażu w SB), ustalając im jednolitą najniższą emeryturę na poziomie 882,56 zł brutto.

Obecnie przeciętna emerytura byłego funkcjonariusza SB wynosi około 5 tys. złotych. Zmiany obejmą 25 tys. osób.

kresy.pl / wpolityce.pl

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  To się nazywa zemsta ajatollaha . W zasadzie nie mam nic przeciw gdyby to nie była ślepa zemsta, a poza tym czy uda na to znaleźć podstawę prawną nie naruszającą konstytucji ? karząc jednostkę w imię zbiorowej odpowiedzialności??. Można iść dalej nawet do kolejnych pokoleń ojjjjjj zagalopowałem się bo trzeba by grzebac nie tylko w życiorysach dzieci resortowych ale też Macierewicza i samego ajatollaha JK :-(((( a to juz jakby mniej przyjemne. :-(((

  • jerzy
   jerzy :

   Pierze mózgi to propaganda medialna, którą serwują portale przepisując wiadomości z innych portali bez sprawdzenia rzetelności zawartych tam informacji. Natomiast za PRL istniało zarówno UB jak też SB i obu tych formacji dotyczy obniżenie emerytur.

 2. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  NIE OBCHODZĄ MNIE ,,ESBECY” MAM ICH GŁEBOKO … TO ZNOWU TEMAT NZASTEPCZY…
  ALE CZY WY SOLIDARUCHY,STYROPIANOWCY I ZŁODZIEJE SPOD ZNAKU ,,PO”i,,PiS” ZA TO CO ZROBILIŚCIE Z POLSKĄ I POLAKAMI PO 1989 roku POWINNIŚCIE I DOSTAWAĆ TYLE CO BEZCZELNIE SOBIE POPRZYZNAWALICIE I DALEJ PRZYZNAJECIE ??? !!!
  NP… Koszty członkostwa Polski w UE ============== Do dziś obiektywna prawda o warunkach wejścia Polski do UE nie jest znana społeczeństwu polskiemu, gdyż nie może w pełni przebić się w mediach. Dotychczas nie sporządzono bilansu kosztów naszego członkostwa w UE za lata 2004 i 2005, nie wspominając już o braku bilansu kosztów w tzw. okresie stowarzyszeniowym z UE. Tę tragiczną prawdę o wejściu Polski do UE odczuwa już nasza gospodarka, a w konsekwencji także 85 proc. polskich rodzin.
  Podane poniżej niektóre ustalenia z traktatu akcesyjnego logicznie wkomponowują się w strategię niszczenia Polski, którą zgotowały nam ekipy liberałów i postkomunistów w ciągu ostatnich szesnastu lat tzw. transformacji ustrojowej.

  Hutnictwo – podano listę hut w Polsce do sprzedaży lub zamknięcia. Instalacje produkcyjne w tych ostatnich muszą ulec fizycznej likwidacji, żeby nie można było wznowić na nich produkcji. Obecnie pojawiła się koniunktura w przemyśle hutniczym, którego zostało nam 30 proc. ogólnej mocy przerobowej. Resztę sprzedano, łącznie z koksowniami, które w 40 proc. pokrywały potrzeby rynku europejskiego (mieliśmy 8 mld zł zysku rocznie z samych tylko koksowni, dlatego sprzedaż 4 hut za kwotę 6 mln zł nie mieści się w żadnej logice). Usilne starania o wstrzymanie tego niezwykle szkodliwego i haniebnego procederu w czasie rządów SLD – UP były rzucaniem grochem o ścianę.

  Górnictwo – ograniczenie wydobycia i zatrudnienia (szyby są zatapiane, co uniemożliwia wznowienie wydobycia w przyszłości). Pojawia się koniunktura w górnictwie, a rządzący do 2005 roku je likwidują. Zespół krakowski, ostro sprzeciwiając się kolejnej, prowadzonej przez rząd SLD – UP prowokacji wobec Narodu, wykazał, że niszczenie kopalń Dolnego i Górnego Śląska jest niezgodne z naszą Konstytucją, która mówi o racjonalnym wykorzystywaniu bogactw przyrodniczych (likwidując 23 kopalnie węgla, zaprzepaszczono około 20 miliardów zasobów ton węgla), oraz przedstawił konkretne propozycje produkcji „czystej” energii elektrycznej i cieplnej z wyeksploatowanych kopalń (jako unikatową w skali światowej technologię, zwłaszcza z punktu widzenia antyterroryzmu).

  Rolnictwo – zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia produkcji mleka do 7,2 mln ton rocznie, przy własnych potrzebach wynoszących 11-12 mln ton oraz zdolności produkcyjnej na poziomie 16-18 mln ton. Zmniejszono pogłowie krów, które już w 2003 roku było porównywalne ze stanem z 1945 roku! Z około 2 mln gospodarstw rolnych w Polsce ma zostać około 200 tys. (ostoję polskiej tradycji i katolicyzmu trzeba przecież zlikwidować w „postępowej” i spoganizowanej Unii Europejskiej).

  Społeczeństwo polskie powinno się dowiedzieć, że w ramach traktatu akcesyjnego ustalono, iż:
  1. Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych).
  2. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej „15”). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.
  3. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.
  4. Musimy zlikwidować (złomować) na własny koszt 50 proc. tonażu naszej floty połowowej.
  5. Polska nie ma prawa udzielać pomocy publicznej swoim firmom (to prawo przysługuje tylko Niemcom na terenie byłej NRD!).
  6. Polska musi anulować wszystkie umowy handlowe z państwami spoza UE (około 190). Niewywiązanie się z tego zobowiązania wiąże się z nałożeniem na nas wysokich kar liczonych na miliardy dolarów, zgodnie z „prawem” międzynarodowym.
  7. Polska nie wchodzi do strefy Schengen (brak związku z akcesją), co znaczy, że obowiązują nas wizy i kontrole celne powyżej 3 miesięcy pobytu w państwach Unii Europejskiej.

  W tzw. okresie stowarzyszeniowym (dostosowawczym?) za sprawą „planu Balcerowicza”, zgodnego z zaleceniami i nakazami UE, straciliśmy 80 proc. majątku produkcyjnego, otworzyliśmy rynek, niszcząc własny handel i producentów. Straciliśmy, według oficjalnych danych, około 5 mln miejsc pracy (w tym czasie UE zyskała 1,2 mln miejsc pracy). Konsekwencją takiej polityki była emigracja około 2 mln młodych ludzi, często po wyższych studiach. Ogromnie wzrosło zadłużenie kraju (obecnie wynosi ono już około 500 mld zł i stale rośnie).
  Zlikwidowano wiodące biura projektowe, ośrodki badawczo-rozwojowe, ośrodki doradztwa technicznego, zakłady doświadczalne, szkolnictwo zawodowe, niemal wszystkie ośrodki oryginalnej polskiej myśli naukowej, technicznej, medycznej i rolniczej (materiały branżowe GUS 1990-2002, Warszawa).

  To wszystko stało się w ramach wyrównywania poziomów gospodarek między Polską a Unią Europejską. W dziedzinie nauki i szkolnictwa wyższego dla Polski przewiduje się tylko pięć wyższych uczelni (na podstawie biuletynu informacyjnego AGH z Krakowa z kwietnia 2003 r.).

  === TO PRZERABIALISMY NA WŁASNEJ SKÓRZE PO 1989 roku http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/164-michnik-my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami
  === Nie zapomnijmy o genialnym ekonomiście, Balcerowiczu! https://marucha.wordpress.com/2009/12/19/nie-zapomnijmy-o-genialnym-ekonomiscie-balcerowiczu/
  === Lista poszczególnych rządów prywatyzujących polską gospodarkę
  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502
  === Za 2 mld dolarów sprzedali polskie banki wraz z 66 mld dolarów w tych bankach, a nikt nie ściga tych bandytów…
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/za-2-mld-dolarow-sprzedali-polskie-banki-wraz-z-66-mld-dolarow-w-tych-bankach-nikt-nie-sciga-tych-bandytow-2013-09

  NO GŁUPIE polactwo NA ULICĘ I ZABIERZCIE TYM ZŁODZIEJOM WSZYSTKIE PROFITY,KTÓRE SOBIE POPRZYZNAWALI…GÓWNO IM ZROBICIE BO NIE MACIE JAJ…

 3. zimny
  zimny :

  No to szykuje się 25tys pozwów w Strasburgu przeciwko Polsce, poszkodowani dostaną odszkodowania w euro, a zapłacimy my wszyscy. To jest konsekwencja wyboru idiotów do rządzenia krajem.
  Oj głupoto głupoto, gdybyś umiała fruwać to niebo było by ciemne od latających pisuarów

 4. pete8002
  pete8002 :

  SB-cy nie zarabiali po 20 tysięcy, na moim osiedlu jest dwóch SB-ków oficerów i już od dawna dostają po 900 zł emerytury, kłamią jak najęci żeby tylko podburzać naród, poza tym PiS-owi nie wyszło z marketami a szukają pieniędzy na spełnianie następnych obietnic.

   • jerzy
    jerzy :

    Oczywiście, że Pete8002 pisze prawdę o wysokości tych emerytur, chociaż niektórzy z nich dostają trochę więcej. Wszystko zależy od tego z jakiego stanowiska odchodzili na emeryturę oraz od wysługi emerytalnej. Na dzień dzisiejszy emerytura z-cy Szefa WUSW ds. SB w stopniu pułkownika wynosi 2.062 zł. Na niższych stanowiskach są o wiele mniejsze. Poza tym emerytury SB zostały obniżone już w 2009 r. za rządów PO-PSL z 2,6% do 0.7% za każdy rok służby. Emerytura w/w szefa ds.SB wynosiła przed obniżką 3.900 zł, a po obniżce 1.700 zł. Kwota dzisiejsza jest wynikiem corocznej waloryzacji.

 5. majeczka
  majeczka :

  Za ostra? Zemsta? Moja mama po 27 latach uczciwej pracy dostaje 700zł emerytury. Mój tata po 43 latach pracy jest na zasiłku przedemerytalnym wynoszącym około 500zł. Dwoje uczciwie pracujących ludzi. Co jest złego w obniżeniu byłym SB-kom emerytur? Dlaczego ludzie, którzy katowali ludzi pokolenia moich rodziców mają dostawać tyle miesięcznie emerytury co moi rodzice rocznie? Jaka tu sprawiedliwość?! Nawet przy zrzucie mnie i brata na dom, rachunki, jedzenie dla moich rodziców pójście do teatru to jest burżujstwo, bo ich zwyczajnie nie stać. Podstawowe jedzenie, żadnych szaleństw w postaci np. kupowania sobie jakichś soczków. Wakacje w Egipcie? No bez jaj. Potężnym wydatkiem jest pojechanie nad polskie morze raz na 10 lat. I wy mówicie o zemście? O jakiejś zbyt ostrej decyzji? Tyle wynoszą dochody moich rodziców, a są ludzie biedniejsi od nas, którym również trzeba pomóc. I pomaga się.
  Dla nas wielkim wydatkiem jest kupić używany samochód za 12 tysięcy, w momencie gdy poprzedni już jest zardzewiały i pogniły. A szanujemy własne rzeczy. A oni? Mają drogie samochody? Przy obniżeniu emerytury nie zginą z głodu. Mają dużo majątku nagromadzonego w 'nieruchomościach i ruchomościach’. Spadnie im tylko poziom życia. Może gdy doświadczą biedy to zrozumieją… Tyle teraz jest hałasu o program 500zł na drugie dziecko. Skąd pieniądze na to wziąć? Wystarczyłoby obniżyć te emerytury. System emerytalny oparty jest na tym, że młodzi pracują na emerytury starszych. Skąd się mają brać pieniądze, gdy promowany jest model rodziny bez dziecka lub 2+1. Nareszcie coś ruszyło w polityce prorodzinnej. Dzieci są podstawą narodu. Widzicie co się dzieje np. w Niemczech. Naród wymiera. Sprowadzili imigrantów dlatego, że sami wymierają, na ich emerytury musi ktoś pracować. A co tego wyszło? Widzimy wszyscy.

  • malkontent
   malkontent :

   Szanowna Majeczko , Nie chodzi o to by nie zabrać ubekom ale PISdzielcy robią to z typowej zemsty na jednostkach za zbiorową odpowiedzialność. A skąd pewność kogo podciągną pod ten szyld ??? czy swoich ludzi też ??? na pewno nie. A jak o sprawiedliwości to może trzeba rozliczyć i obniżyć niesłusznie nadane kosmiczne emerytury sędziom, prokuratorom, politykom, wojskowym, policjantom …… jest tego na wszystkich ich pracuje biedota , bo biedota biedna bo musi na nich pracować bo to niewolnictwo a POPISdzielcy to okupańci i najeźdźcy. Okrutna bez serca i empatii władza doprowadziła do upadku materialnego pokolenie twoich rodziców, to jest skandal nad skandalami. A sztandarowy projekt 500 + to ściema i parówka wyborcza z papieru toaletowego :-((( to wspieranie patologii a nie rzeczywiste wsparcie dalekowzroczne budowania mądrego planowanego macierzyństwa. Jak zauważysz najpierw trzeba mieć pierwsze dziecko by dostać wsparcie na drugie ;-((( czy nie uważasz, że to paranoja ??? a dasz gwarancję , że po urodzeniu pierwszego jeszcze to wsparcie będzie istnieć ??? nikt takiej gwatancji nie da a szczególnie pisdzielcy. Ostatnio pokazuje się w reżimowej tv wielodzietne samotne matki heheheh jedna to nawet z 14 dzieci samotna !!!!!!!!!!! to nie patologia ????? . A co z emerytami??? 1,42 zł wyrównania??. A dlaczeo PISdzielcy zamiast tego idiotyzmu 500 nie podwyższyli progu wolnego od podatku ???? który jest skandalicznie niski jeden z najniższych w Europie = 3089 a w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Niemczech około 42.000 zł !!!!. Bo te parówki wyborcze znacznie lepiej się sprzedały :-(((( Sama wiesz, że twoi rodzice nie dość , że dostaja tak skandalicznie niska emeryturę to jeszcze z tej nedzy musza płacic podatek !!!!!! :-((( qrwa musze zakląć to te bydlaki spod znaku POPISDzielstwa zgotowali im taki los :-(((((((((((( I proszę nie wierz im bo POPISdzielstwo to najgorsza swołocz to gangrena, to najeźdxca i okupant :-(((

 6. cyna
  cyna :

  Jaka zbiorowa odpowiedzialnośc? UB to była organizacja przestępcza powołana do walki z Narodem. Zastosowanie kryterium dochodowego do obliczenia składki jest jak najbardziej sprawiedliwe społecznie a zemsta o której co niektórzy biadola to by była gdyby ich pozbawić środków do życia lub życia to by była zemsta adekwatna do ich uczynków. SS-manów świat wiesza do dzisiaj a my swoim ludobójcom wypłacamy świadczenia emerytalne