W Sejmie odbyło się burzliwe posiedzenie nadzwyczajnej komisji ds. rządowego projektu tzw. ustawy antyterrorystycznej.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zarzucali, że projekt jest zbyt radykalny i daje służbom za duże uprawnienia.

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, przypomniał, że PO w czasie swoich rządów przygotowała własny projekt ustawy antyterrorystycznej, który szedł w założeniach o wiele dalej.

Prosimy tylko i wyłącznie o pewną dojrzałość intelektualną w głoszonych poglądach, bo po prostu wszyscy się ośmieszamy. Jeżeli dzisiaj wy nam stawiacie zarzut i twierdzicie, że nasze, w bardzo wąskim zakresie, propozycje, idące dużo mniej niż wasze propozycje sprzed dwóch lat, są naruszeniem konstytucji, to jest to niepoważne. Ta ustawa nie powstaje ot tak, w jakieś próżni. Ona jest odpowiedzią na wyzwania czasu. Mamy bardzo poważny problem jako Europejczycy, z bardzo brutalnym i radykalnym terroryzmem, wywodzącym się spoza Europy, chociaż niestety częściowo są to obywatele państw Unii Europejskiej. To jest kwestia również naszej osobistej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Polaków– mówił Mariusz Kamiński.

Projekt zakłada m.in. zwiększenie uprawnień ABW oraz wprowadzenie czterostopniowego systemu alarmowego na wypadek zagrożeń terrorystycznych.

radiomaryja.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz