Borys Budka powiedział, że w kwestii legalizacji związków partnerskich chce, aby „Platforma to jasno i czytelnie zadeklarowała”.

Jak mówił w Radiu Zet poseł PO, „Kwestia związków partnerskich powinna być uregulowana. Zawsze opowiadałem się za tym, żeby to była umowa, która bez względu na płeć będzie dawała możliwość zarówno parom o tej samej płci, jak i parom heteroseksualnym, możliwość rejestracji związku.”

Budka zaznaczył jednocześnie, że nie należy stawiać znaku równości pomiędzy małżeństwem a związkiem osób tej samej płci. „Konstytucja mówi jasno, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety” – stwierdził. Wiceszef PO był również pytany, czy przed wyborami PO wpisze związki partnerskie do swojego programu, odpowiada: „Będę za tym, by to jasno i czytelnie zadeklarować. Chciałbym, byśmy do wyborów mieli model, który będzie bardzo szybki do wprowadzenia” – deklaruje polityk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jego zdaniem większość polityków PO zaakceptuje możliwość zawierania związków partnerskich. Jak dodał: „Na sam początek powinna być wersja z możliwością zawierania związków, jako rzeczy umownej. Po to, by pokazać, że jesteśmy za tymi rozwiązaniami. Żałuję, że nie zrobiliśmy tego w poprzednim parlamencie, ale nie było większości”.

Słowa Budki jest o tyle zaskakująca, że w deklaracji programowej Platformy Obywatelskiej z 2016 roku można przeczytać, że „U podstaw naszych działań leżą wartości chrześcijańskie i dziedzictwo kultury europejskiej.” Kościół Katoliki naucza zaś, że „szacunek dla osób homoseksualnych nie może w żadnym wypadku prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych. Wspólne dobro wymaga, aby prawa uznawały, popierały i chroniły związki małżeńskie jako podstawę rodziny, pierwszej komórki społeczeństwa.”

Kresy.pl / Radio Zet
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz