Minister finansów w gabinecie cieni opozycyjnej Partii Pracy John McDonnell zapowiedział budowę „socjalistycznego społeczeństwa” poprzez radykalne zakwestionowanie obecnego systemu.

John McDonnell będący najbliższym sojusznikiem szefa Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna, powiedział w niedzielnym wywiadzie dla BBC że chce socjalistycznego społeczeństwa, co wymaga transformacji (gospodarczej) w sposób, który radykalnie zakwestionuje obecny system.

Minister finansów w gabinecie cieni powiedział również, że w rozmowach z przedstawicielami biznesu ostrzegał, że ci będą mogli liczyć na uczciwy zwrot z inwestycji, ale nie będziemy pozwalać na wyzyskiwanie nas.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania: Szef Partii Pracy – nie będzie drugiego referendum ws. Brexitu

Na pytanie o los zmagającej się z hiperinflacją i brakami towarów Wenezuelą, McDonnell stwierdził, że po śmierci prezydenta tego kraju Hugo Chaveza sprawy przybrały zły obrót (….) i niestety, nie realizowano (tam) socjalistycznych rozwiązań, które Chavez rozwijał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według badań firmy YouGov polityka gospodarcza Partii Pracy nie znajduje dużego poparcia w brytyjskiej opinii publicznej: 35 proc. wyborców twierdzi, że to konserwatyści mają najlepszą ofertę programową w tej sferze. Na drugim miejscu znajdują się wyborcy, którzy nie mają zdania (28 proc.), a na opozycyjną Partię Pracy wskazuje jedynie co piąty ankietowany (20 proc.).

Sondaż firmy Opinium wskazuje, że w przypadku przedterminowych wyborów rządząca Partia Konserwatywna mogłaby liczyć na 43 proc. poparcia, a Partia Pracy na 39 proc. głosów. Podobne wyniki podało również badanie YouGov.

Na pytanie o wskazanie najlepszego premiera, najwięcej odpowiedzi zebrała obecna szefowa rządu Theresa May (40 proc.). Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią było „nie wiem” (35 proc.), a dopiero na trzecim miejscu plasuje się radykalnie lewicowy szef Partii Pracy, Jeremy Corbyn (25 proc.).

Najbliższe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się w 2022 rok.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według części komentatorów, w przypadku problemów z przegłosowaniem swojej wizji Brexitu w Izbie Gmin z powodu niestabilnej większości parlamentarnej Theresa May może rozpisać przyspieszone wybory – być może już na jesieni 2018 r., aby uzyskać silniejszy mandat dla swojego rządu.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz