Brytyjscy inżynierowie wykorzystali radzieckie czołgi z muzeów, aby opracować gąsienice, które zostaną wykonane dla pojazdów opancerzonych na Ukrainie.

Firma Cook Defence Systems zwróciła się o pomoc do Brytyjskiego Muzeum Czołgów. Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa placówki brytyjscy inżynierowie wykorzystali radzieckie czołgi z muzeów, aby opracować gąsienice, które zostaną wykonane dla pojazdów opancerzonych na Ukrainie.

“Muzeum współpracuje z firmą William Cook Defense Ltd w celu przeprowadzenia inżynierii wstecznej gąsienic szeregu pojazdów z czasów radzieckich, które mają zostać wysłane na Ukrainę” – podało muzeum.

Niedawno firma Cook Defense otrzymała pilną prośbę od brytyjskiego Ministerstwa Obrony o udostępnienie gąsienic dla wsparcia ukraińskiej floty sprzętu z czasów radzieckich. “Jeśli możemy pomóc przemysłowi i naszym sojusznikom, z pewnością powinniśmy to zrobić” – stwierdziło muzeum.

Główne cele projektu obejmują opracowanie nowych stopów stali spełniających oryginalne specyfikacje radzieckie, a także przeprojektowanie elementów kutych i spawanych w postaci odlewów, aby pasowały do nowego procesu produkcyjnego.

Cook Defence Systems ma zająć się gąsienicami radzieckich transporterów opancerzonych MT-LB, pojazdów opancerzonych BWP i czołgów T-72.

Zobacz też: Czołgi II wojny światowej na wojnie rosyjsko-ukraińskiej [+VIDEO]

To nie pierwszy raz gdy okazy muzealne są wykorzystywane w celu wsparcia wojsk ukraińskich. Garść Leopardów 1A5 wystawionych w muzeach była w lepszym stanie niż prawie 100 przechowywanych w magazynach. Trzy muzea pożyczyły sześć działających czołgów, „aby szkolenie Ukraińców mogło rozpocząć się natychmiast” – stwierdził mjr Kim Fonseca, szef sztabu batalionu pancernego armii duńskiej.

Kresy.pl/The Tank Museum

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply