We wtorek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak wezwał polski rząd do wyjaśnienia kwestii głosowania korespondencyjnego poza granicami kraju. „Są problemy z głosowaniem korespondencyjnym za granicą, m.in. w Holandii i Wlk. Brytanii wiele osób nie otrzymało pakietów wyborczych” – powiedział Bosak.

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, zaapelował we wtorek do polskiego rządu o wyjaśnienie sprawy głosowania korespondencyjnego poza granicami kraju. „Są problemy z głosowaniem korespondencyjnym za granicą, m.in. w Holandii i Wlk. Brytanii wiele osób nie otrzymało pakietów wyborczych” – powiedział.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Rząd chciał przeprowadzić najpierw pełne wybory korespondencyjne, a teraz nie potrafi ich przeprowadzić nawet dla Polaków za granicą” – powiedział Bosak w czasie wtorkowego wystąpienia w Grudziądzu. „Przez lata to było ćwiczone, to nie jest tak, że robimy to pierwszy raz” – cytuje wypowiedź Bosaka Polska Agencja Prasowa (PAP).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiceprezes Ruchu Narodowego zwrócił uwagę na problemy z oddaniem głosu, do których dochodziło wśród Polaków mieszkających m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, czy w Kanadzie.

„Pracownicy konsulatów zderzają się z problemami głosowania korespondencyjnego. Niestety ze względu na słaby proces planowania, brak przygotowania personelu i późnego otrzymania pakietów do głosowania, (…) pakiety wyborcze nie dotarły do bardzo wielu osób. Spływają do nas sygnały, że Polacy nie będą mieli możliwości zagłosować” – powiedział kandydat Konfederacji.

Zwrócił uwagę, że w Holandii wiele osób nie otrzymało pakietów wyborczych. Zaznaczył, że do podobnej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii. „Urzędnicy polskich ambasad rozkładają ręce” – powiedział. „Niektórzy próbują dostarczać pakiety na własną rękę, niestety ambasady odmawiają przyjmowania pakietów od osób samodzielnie dostarczających” – dodał Bosak.

Wiceprezes Ruchu Narodowego wezwał rząd do wyjaśnienia tej sytuacji i zagwarantowania Polakom mieszkającym za granicą możliwości oddania głosu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Konfederacja będzie nagłaśniać takie sprawy i wywierać presję na prawidłową organizację procesu wyborczego” – podkreślił. Zachęcił swoich sympatyków do zgłaszania podobnych spraw swojemu sztabowi wyborczemu.

„Nie jest to sprawa bez znaczenia dla Konfederacji, ponieważ wśród Polaków na emigracji generalnie poparcie dla naszych sił jest dużo większe niż w kraju” – podkreślił Bosak.

Zobacz także: Bosak: „Polacy zasługują na kogoś spoza politycznie poprawnego systemu”

facebook.com / pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz