Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zwrócił uwagę na generalne milczenie polskich biskupów w obliczu oszczerstw i kłamstw historycznych formułowanych pod adresem Polaków.

Bosak w swoim wpisie na Twitterze zadał kilka istotnych pytań polskiemi episkopatowi.

Jednym z najaktywniejszych polskich duchownych w tej kwestii jest niewątpliwie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Inni księża również nie pozostają bierni.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki wygłosił oświadczenie w sprawie trwającego kryzysu wokół nowelizacji ustawyo IPN.

Morawiecki oświadczył: Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków i innych narodów. Chcemy walczyć z kłamstwem oświęcimskim w każdej jego postaci. Obozy, w których wymordowano miliony Żydów, nie były polskie

Premier odnosząc się bezpośrednio do zarzutów, jakie strona izraelska wysnuwa w trakcie konfliktu stwierdził: „Nigdy nie będziemy ograniczać wolności debaty o Holokauście”. Morawiecki przypomniał także, że polskie prawo od lat ściga za negowanie Holokaustu. Podkreślił, że podobne do polskiej ustawy o IPN rozwiązania obowiązują już w innych krajach. Podkreślił, że kłamstwo oświęcimskie polega także na umniejszaniu roli prawdziwych sprawców Holokaustu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz