Doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, John Bolton, oświadczył, że Waszyngton „mocno popiera” działania izraelskich sił zbrojnych wymierzone w zbudowane przez Hezbollah tunele.

Jak napisał Bolton w oświadczeniu umieszczonym na Twitterze, „Stany Zjednoczone mocno popierają izraelskie wysiłki na rzecz obrony własnej suwerenności i wzywamy Hezbollah wstrzymania budowy tuneli do Izraela oraz wstrzymania eskalacji i przemocy”.

Izrael zainicjował Operację Północna Tarcza, mającą na celu znalezienie i unieszkodliwienie tuneli zbudowanych przez Hezbollahu.

Operacja odbędzie się wzdłuż „niebieskiej linii”, nazwy międzynarodowej granicy między Izraelem a Libanem i ściśle znajdującej się na terytorium Izraela. Izraelskie siły zbrojne zdołały zniszczyć tunele, który przeniknęły na izraelskie terytorium na południe od libańskiej wioski Kfar Kila, poinformował rzecznik Israeli Defense Forces.

W operacji udział biorą wojska z Korpusu Inżynierii Bojowej, Oddział Wywiadu, a także reprezentanci z Administracji ds. Rozwoju Broni i Infrastruktury Technologicznej (MAFAT) izraelskiego MON.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump: jesteśmy na Bliskim Wschodzie z powodu Izraela i ropy naftowej

kresy.pl / twitter / jerusalem post

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz