Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej skomentował w ten sposób ostatnie działania ukraińskich władz.

Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, powiedział dzisiaj rosyjskiej telewizji Rossija24, że działania ukraińskich władz zagrażają istnieniu państwa ukraińskiego – podała agencja TASS.

Wydarzenia, które mają miejsce na Ukrainie i sposób, w jaki ukraińscy przywódcy podsycają je, stanowią zagrożenie dla istnienia Ukrainy w ogóle, ponieważ separatyzm rośnie powiedział rosyjski urzędnik.

Zdaniem Patruszewa różne regiony Ukrainy z coraz większą niechęcią słuchają Kijowa i chcą „chronić swój separatyzm”. Podał także w wątpliwość chęć ukraińskich władz do wypełnienia zobowiązań mińskich.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Przypomnijmy, że 16. maja br. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał zarządzenie, które nakłada sankcje na szereg rosyjskich firm z sektora IT. Sankcje będą skutkować blokadą dostępu na Ukrainie m.in. do takich popularnych sieci społecznościowych jak Vkontakte i Odnoklasniki oraz do wyszukiwarki Jandeks. Sankcje nałożono także na rosyjskie kanały telewizyjne RBK, TW Centr, BGTRK, NTB Plius, Ren-tw i Zwiezda. To samo zarządzenie nakłada sankcje na 1228 osób fizycznych, głównie obywateli Federacji Rosyjskiej oraz działaczy nieuznawanych separatystycznych republik w Donbasie, ale także obywateli innych krajów. Sankcje to głównie zakaz wjazdu na Ukrainę, ewentualnie zablokowanie aktywów i blokada operacji finansowych. Na liście osób objętych sankcjami jest m.in. Siergiej Szojgu, minister obrony Federacji Rosyjskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński intelektualista: Ukraina pójdzie z Banderą a nie z Polską [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz