W czasie pompatycznej parady jaka każdego roku przechodzi przez Mińsk w dniu 9 maja z okazji zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą, białoruski minister spraw wewnętrznych Igor Szuniewicz wystąpił w szokującym stroju.

Jak wychwycił białoruski opozycyjny portal Belorusskij Partizan minister Szuniewicz stał na trybunie obok prezydenta Aleksandra Łukaszenki w regulaminowym mundurze komisarza NKWD z lat 40 XX wieku.

Nie jest to pierwszy przykład tego do jakiej tradycji chce nawiązywać obecny minister spraw zagranicznych Bialorusi. We wrześniu, jak informował blog Polacy Grodzieńszczyzny, minister Szuniewicz odsłonił w Lidzie, na budynku rejonowego oddziału milicji tablicę upamiętniającą pracowników NKWD, którzy w latach 1944-1947 zwalczali silne na ziemi lidzkiej polskie podziemie: http://kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/bialorus-dla-wladzy-polacy-to-bandyci-dla-opozycji-polakow-w-ogole-nie-bylo-foto

berlaruspartisan.org/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • rudy
      rudy :

      Spraw wewnętrznych. Raniej był Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych, tereaz już Ministerstwo, więc nie wnikając za mocno – przyczyna jasna dlaczego taki strój. Teraz pytanie, czy był jakiś inny organ państwowy, który zajmował się sprawami administracyjno-porządkowymi w tamte czasy?